Rekin zaatakował chłopca.
Fot. pixabay.com ; shahart
Autor Olga Szmańda - 20 Lipca 2020

Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody

Rekin zaatakował dziecko. Chwycił je w swoje ogromne szczęki i wciągnął do wody. Ojciec dziecka zareagował błyskawicznie i ruszył w pościg za porwanym synem. Gdyby nie jego bohaterska akcja ratunkowa, wszystko skończyłoby się tragicznie.

Rekin zaatakował 5 km od miejscowości Stanley na północno-zachodnim wybrzeżu Tasmanii. Chłopiec i jego ojciec brali udział w zwykłej wyprawie na ryby. Kilkumetrowy statek nie przestraszył gigantycznej ryby, która podpłynęła wystarczająco blisko, by ściągnąć dziecko z pokładu. Niewiele brakowało, a doszłoby do najgorszego.

Anna Dymna ma urodziny. Nie zgadniecie które. Za jakie role ją uwielbiamy?Anna Dymna ma urodziny. Nie zgadniecie które. Za jakie role ją uwielbiamy?Czytaj dalej

Rekin atakuje

Podczas zwyczajnej wyprawy na ryby z wody nagle wynurzył się rekin. Zwierzę porwało chłopca, a za nim, do wody błyskawicznie wskoczył jego ojciec. Agresywny morski stwór się przestraszył i wypuścił 10-latka. Z zeznań świadków wynika, że zwierzę puściło chłopca, ponieważ było zaskoczone natychmiastową reakcją obronną jego rodzica.

Dzisiaj grzeje: 1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów


Dziecko po incydencie zostało przewiezione do szpitala Launceston General Hospital. Według lekarzy i doniesień ABC News jego stan jest stabilny, a obrażenia, które odniósł, obejmują rany szarpane ramienia i klatki piersiowej. Świadkowie zdarzenia sugerują, że napadu dokonał żarłacz biały, jednak informacja nie jest potwierdzona.
Ojciec chłopca wykazał się heroizmem i pokazał, że miłość rodzicielska nie ma granic. Mężczyzna był gotów poświęcić swoje życie i podjąć walkę z jednym z najgroźniejszych gatunków świata, by ratować własnego syna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie, które mówi wszystko. Pokazano, jak wygląda dzień z życia pumy
  2. Proteus - nowy materiał polskiego projektu, którego nie da się zniszczyć
  3. Unieważnili uchwałę "anty-LGBT". Miażdżący wyrok sądu. Po raz pierwszy w Polsce
  4. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala
  5. Zgubiła pierścionek zaręczynowy w ogrodzie. Znalazła go po 13 latach na marchewce
  6. Media podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj Kubica

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Następny artykuł