Dzień Dobry TVN odpowiada widzom na pytanie dotyczące przetrwania wspólnej kwarantanny z partnerem
fot. screen Dzień Dobry TVN
Autor Olga Szmańda - 12 Listopada 2020

Jak przetrwać w związku na kwarantannie? Według psycholog złoty środek jest prostszy niż myślisz

Dzień Dobry TVN ponownie porusza nurtujący widzów temat. Tym razem na kanapie telewizji śniadaniowej zagościła aktorka Alżbeta Lenska i psycholog Joanna Chmura. Kobiety odpowiedziały na nurtujące widzów pytanie dotyczące przetrwania związku w czasie kwarantanny domowej. Ekspertka i aktorka wyjaśniły, że sposób na zdrowy związek w trakcie izolacji jest prostszy niż mogłoby się wydawać.

Dzień Dobry TVN ponownie wkracza na antenę z popularnym tematem, który nurtuje widzów stacji. Tym razem na kanapie zasiadła Alżbeta Lenska opowiadając o swoim związku z Rafałem Cieszyńskim oraz psycholog Joanna Chmura.

Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące PolakówPrzełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące PolakówCzytaj dalej

Kobiety odpowiedziały na pytania dotyczące przebywania w związku na kwarantannie i w trakcie izolacji domowej. Dla jednych taki czas spędzony 24/7 jest cudem dla innych z kolei męką. Izolacja wpływa realnie na rozwój związku i na samopoczucie partnera w domu.

Jednych kwarantanna pcha do rozstania innych z kolei do pogłębienia wzajemnych relacji. Aktorka opowiedziała o swojej kwarantannie z mężem, z psycholog zdradziła sekret wspólnie spędzanego czasu.

Dzień Dobry TVN opowiada, jak nie zwariować w związku na kwarantannie

Anita ze Anita ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" zaskoczyła internautów. Jeszcze nigdy nie pokazała podobnego zdjęciaCzytaj dalej

W trakcie wkroczenia do Polski koronawirusa rząd wdrożył liczne obostrzenia, które kolejno zamykały miejsca pracy i placówki, do których można by udać się po zakupy czy dla rozrywki.

Izolacja wpłynęła znacząco na rozwój małżeństw i związków. Najnowsze badania prof. Zbigniewa Izdebskiego oraz 22 proc. ankietowanych wykazały, że w trakcie kwarantanny relacje w związku zostały wzmocnione.

Najciekawszym elementem badania był jednak fakt, że jedynie 5 proc. zapytanych podało, że etap izolacji domowej po raz pierwszy zmusił ich do myśli o rozstaniu czy rozwodzie.

Alżbeta Lenska opowiedziała na kanapie Dzień Dobry TVN jak poradziła sobie w izolacji razem z mężem, gdy oboje zarażeni byli koronawirusem.

- Śmieję się, że w złych przypadkach mogłabym się obrazić, bo to mąż mnie zaraził. Nie zagrałam premiery przez to, to też działa na psychikę (…) Obydwoje byliśmy chorzy, obydwoje byliśmy bez sił. Musieliśmy po prostu leżeć, odpoczywać i nic nie robić. To było ciężkie, ale trzeba ze sobą rozmawiać - mówiła Alżbeta Lenska.

- Po pierwszym dniu paniki (…) było już OK. Myślę, że trzeba patrzyć pozytywnie (…) Musieliśmy przyjąć to, co się dzieje, że jesteśmy zamknięci i ogarnąć to, co robimy. Mamy dziesięć dni, wszyscy w jednym miejscu (…) Był podział obowiązków, była też rozmowa - komentuje aktorka.

Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TKWszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TKCzytaj dalej

Psycholog o domowej izolacji wśród par

Według ekspertki psycholog Joanny Chmury sposób na udane pożycie w związku czy małżeństwie w trakcie kwarantanny jest banalnie prosty. Zdaniem kobiety najważniejsza jest rozmowa, która jest prosta a jednocześnie bardzo trudna.

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Beagle bez przerwy wąchał nos właścicielki. Dopiero gdy lekarz przekazał druzgocącą diagnozę, zrozumiała, że próbował ją ostrzec
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

- Proporcja tych trudnych rozmów do tych pięknych rozmów dobrze jak by była 1:5, czyli co jakiś czas pojawia się pewne napięcie, bo to oczyszcza też atmosferę.[...] Trzeba rozmawiać, mówić o swoich potrzebach, mówić, że jest ciężko - tłumaczy psycholożka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakać
  7. Samojed chce się przytulić do właściciela. Gdy otrzymał odmowę, mógł zrobić tylko jedno

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Następny artykuł