Strajk Kobiet wspiera niepełnosprawny Fabian. Chłopak wypowiedział się co sądzi na temat wyroku TK
fot. East News - ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Olga Szmańda - 12 Listopada 2020

Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK

Strajk Kobiet wywołał poruszenie nie tylko u samych zainteresowanych ale również innych związanych z kobietami. Tym razem o wyroku TK i sytuacji panującej w Polsce wypowiedział się młody niepełnosprawny chłopak. Fabian Puchalski na swoim profilu na Facebooku poruszył niezwykle ważną kwestię jaką jest rzeczywistość, w której żyje. Chłopak rozpoczął swój post słowami, które wzruszyły setki kobiet. “Miejsce do którego dotarłem i wszystko co osiągnąłem jest zasługą tysiąca kobiet z mego życia” napisał Fabian.

Strajk Kobieta wywołał poruszenie w polskich mediach i na ulicach całego kraju. Wyrok Trybunały Konstytucyjnego dotyczący zakazu aborcji w przypadku ciężkiej lub nieuleczalnej wady płodu, spowodował, że kobiety i ich partnerzy wyszli na ulice miast by strajkować.

Spanie i wstawanie dużo łatwiejsze z ofertą Lidla. Twoje życie na kwarantannie nie będzie takie samoSpanie i wstawanie dużo łatwiejsze z ofertą Lidla. Twoje życie na kwarantannie nie będzie takie samoCzytaj dalej

Od tygodni kraj huczy przeróżnym postami w mediach społecznościowych i udostępnionymi treściami, które niejednokrotnie wzruszają swoim przesłaniem i szczerością. Wśród nich znalazł się komunikat wystosowany przez Fabiana Puchalskiego. Chłopak z niepełnosprawnością wyjaśni czym dla niego jest wyrok TK w sprawie aborcji.

Post, który na swoim profilu na Facebooku opublikował Fabian Puchalski spotkał się z szeroką falą pozytywnego odzewu. Jego słowa polubiło ponad 65 tys. internautów. Liczne komentarze wsparcia również zwróciły uwagę na słuszność słów chłopaka z niepełnosprawnością.

Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące PolakówPrzełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące PolakówCzytaj dalej

Strajk Kobiet opisany w mocnych słowach przez Fabiana Puchalskiego

Fabian Puchalski jako małe dziecko został porzucony przez swoich biologicznych rodziców. Przez lata czekał na swoją nową rodzinę i obecnie ma kochającą zastępczą matkę. Jego słowa opiewają we wdzięczność kobietom, które pomogły mu przejść najtrudniejsze chwile w życiu.

"Nie potrafię przemilczeć sprawy #piekłokobiet jako niepełnosprawny chłopak, "porzucony" przez rodziców biologicznych niedługo po urodzeniu, latami czekający na obiecaną kochającą rodzinę adopcyjną , otoczony od urodzenia samymi kobietami, które próbowały poruszyć niebo i ziemię by uczynić moje życie lepszym. Miejsce do którego dotarłem i wszystko co osiągnąłem jest zasługą tysiąca kobiet z mego życia - pielęgniarek, lekarek, opiekunek szpitalnych i tych z domu dziecka, pracowniczek socjalnych, urzędniczek, sędzin, terapeutek, rehabilitantek, nauczycielek, zastępczej mamy a wraz z nią kochanych cioć i babć. Nie widzę w swoim życiu żadnej zasługi państwa polskiego a tak zwana troska i wsparcie, którą wszyscy wycierają sobie gęby często mi nie przysługuje bo nie spełniam jakiś przesłanek pisanych małym druczkiem" - pisze Fabian na swoim profilu na Facebooku.

Anita ze Anita ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" zaskoczyła internautów. Jeszcze nigdy nie pokazała podobnego zdjęciaCzytaj dalej

Fabian w swoim poście na Facebooku poruszył również problem jakim jest państwo i to w jaki sposób traktuje osoby z niepełnosprawnością. Jego zdaniem jest mu bardzo trudno załatwić wiele spraw urzędowych czy załatwić sobie rehabilitację.

"[...] Gdy mam do załatwienia jakąś sprawę, żygać mi się chce na samą myśl ile dokumentów muszę przygotować i ile urzędów odwiedzić by złożyć sam wniosek i czekać na łaskawe jego rozpatrzenie. Za każdym razem muszę grubo tłumaczyć czemu znowu potrzebuje turnusu rehabilitacyjnego, który nie przysługuje częściej niż co 2-3 lata... bo tak wielu jest oczekujących.... wózka inwalidzkiego który nie może zepsuć mi się wcześniej niż po 5 latach....bo taki wózek dużo kosztuje i naciągam państwo polskie na kolejne wydatki... Długo tak mogę wyliczać i narzekać...ale nie o to chodzi w moim poście...." - dodaje chłopak z niepełnosprawnością.

Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktorArtur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktorCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Spaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrał
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

Równie ciężką sytuacją jest dla niego wywalczenie potrzebnego dofinansowania na najpotrzebniejsze rzeczy takie jak choćby wózek inwalidzki. Zdaniem Fabiana w Polsce musiałoby zajść wiele zmian, które mogłyby ułatwić życie ludziom z niepełnosprawnością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Rowerzysta zobaczył psa tulącego się do reklamówki. Gdy zajrzał do jej wnętrza, aż krzyknął ze strachu
  7. Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakać

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Następny artykuł