"Europa da się lubić" gwiazdor jednego z najpopularniejszych programów stacji TVP
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 12 Listopada 2020

Pamiętacie, w jakim programie występował Paolo Cozza? Wypowiedział się w szczerych słowach o Polakach

“Europa da się lubić” to jeden z najbardziej uwielbianych programów rozrywkowych stacji TVP. Panej opierający się na rozmowach z ludźmi z różnych europejskich krajów był hitem ówczesnej telewizji. Wśród największych gwiazd “Europa da się lubić” znalazł się m.in. Paolo Cozza, którego pokochały miliony Polaków. Obecnie można było zobaczyć go również w nowych odcinkach programu po 15 latach. Wspominamy tym samym czym zajmuje się Włoch, który przyjechał lata temu do kraju nad Wisłą.

“Europa da się lubić” to program rozrywkowy opowiadający historie różnych ludzi, którzy znaleźli się w Polsce ale wywodzą się z europejskich państw. Wśród nich znalazł się uwielbiany przez publiczność Włoch, Paolo Cozza.

Spanie i wstawanie dużo łatwiejsze z ofertą Lidla. Twoje życie na kwarantannie nie będzie takie samoSpanie i wstawanie dużo łatwiejsze z ofertą Lidla. Twoje życie na kwarantannie nie będzie takie samoCzytaj dalej

Paolo Cozza, który ma 57 lat jest bardzo znany w mediach i być może gdyby nie jego udział w programie “Europa da się lubić” mało kto w Polsce słyszałby o tym niezwykłym włoskim mężczyźnie.

Około 15 lat temu razem z innymi uczestnikami programu stacji TVP podbił serca widzów. Mało kto wie, że Paolo Cozza uważa kraj nad Wisłą za swój drugi dom.

Polska stała się miejscem, w którym uczestnik programu “Europa da się lubić” odnalazł swój nowy dom i co ciekawe odnajduje się w nim znakomicie. Poza założeniem w kraju nad Wisłą swojego biznesu Paolo Cozza odnalazł tu również miłość swojego życia.

- Polacy są podobni do Włochów. Tak samo lubimy dobrą kuchnię, świętowanie i sztukę radzenia sobie w życiu. No, może jesteście tylko bardziej zamknięci w sobie - przekonuje Paolo Cozza.

Pan Bogusław spadł z roweru i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Niefortunny wypadek okazał się wyjątkowo cennyPan Bogusław spadł z roweru i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Niefortunny wypadek okazał się wyjątkowo cennyCzytaj dalej

"Europa da się lubić" - gwiazdor programu Paolo Cozza

Mężczyzna zostawił jednak wszystko, co było w jego życiu ważne po to, by przyjechać do Warszawy. W stolicy Polski poznał swoją żonę Iwonę, która pochodzi z Rytra w Beskidzie Sądeckim. Tym samym włoski adwokat ożenił się z polską góralką.

- Świadomość rozpoczęcia wszystkiego od zera nie stanowiła dla mnie żadnej przeszkody. Podobnie jak i kompletna nieznajomość języka polskiego - wspomina.

- Jak tylko przyjeżdżamy do Rytra, schodzi się do nas cała rodzina i mnóstwo znajomych. W efekcie mamy zazwyczaj około 30 gości, z którymi grillujemy, rozmawiamy, świętujemy różne okazje. Taka włoska familia - opowiada Paolo

Jest duszą towarzystwa i ma ogromne poczucie humoru. Tym właśnie ujął widzów programu "Europa da się lubić", dzięki któremu stał się najpopularniejszym Włochem nad Wisłą.

Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktorArtur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktorCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
2. Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdę
3. Biedronka i inne sklepy wprowadzają nowe udogodnienia dla klientów. Polacy mogą liczyć na większy komfort zakupów

- Moimi popisowymi daniami są makarony. A na deser chętnie przyrządzam tiramisu - wylicza Paolo Cozza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Mała zebra straciła życie przez bezmyślność ludzi. Przestraszyła się na śmierć
  7. Wchodząc do Biedronki, można się nieźle zdziwić. Za 20 złotych nasz pupil będzie w siódmym niebie

Źródło: pomponik.pl

Następny artykuł