Miłość, której szukał mężczyzna przez prawie 78 lat
fot. Facebook - Kenneth Felts
Autor Olga Szmańda - 2 Września 2020

Po 78 latach przyznał się, że jest gejem. Teraz szuka utraconej miłości

Miłość jest najpiękniejszym uczuciem jakiego może doświadczyć człowiek. Pewien mężczyzna udowodnił, że na głębokie wyznania i prawdziwe relacje nigdy nie jest za późno. Kenneth Felts pokazał, że niegasnąca miłość warta jest ujawnienia w każdym wieku. Mężczyzna mając 90 lat odkrył publicznie sekretną część swojego życia. Postanowił wyjść z ukrycia i opowiedzieć swoją historię.

Miłość, której szukał ten mężczyzna została ujawniona dopiero niedawno. Według Kennetha Feltsa nigdy nie jest za późno, aby zacząć żyć prawdą. Mężczyzna jest tego świadectwem. W wieku 90 lat, w końcu odkrył istotną część swojego życia, którą od dawna ukrywał. Emeryt publicznie wyznał największą tajemnicę swojego życia.

Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznaliOna ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznaliCzytaj dalej

„Przez większość życia utrzymywałem ten sekret i planowałem zabrać go do grobu” - wyjaśnił w wywiadzie udzielonym 3rd Hour of TODAY Friday.

Mieszkaniec Kolorado niedawno zmienił zdanie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w kwarantannie postanowił zacząć pisać wspomnienia. Jego dziennik ma na celu udokumentowanie przeżyć. By wszystko jednak było kompletne, nie mógł przemilczeć kwestii swojej orientacji seksualnej.

„W 1942 roku, kiedy miałem 12 lat, zdałem sobie sprawę, że jestem gejem” - wspomina Kenneth.

Miłość w zgodzie ze sobą

Jako dziecko wychowywał się w bardzo religijnym domu w Kansas. Czuł, że nie może w żaden sposób opowiedzieć o tym, co tak naprawdę czuje. Nie mógł być sobą i spokojnie wyrażać swojej własnej orientacji seksualnej. Wszystko trwało przynajmniej do opuszczenia domu rodzinnego, a i po tem nie było mu łatwo. Kiedy opuścił swoje miasto rozpoczął drogę poszukiwania swoich upodobań. Zaczął nawiązywać znajomości intymne z mężczyznami, ale nigdy nie wspominał o tym nikomu. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, wydawało mu się to niemożliwe.

„Gdybyś wyszedł, to naprawdę by cię kosztowało - twoją rodzinę, pracę, wszystkie twoje związki. Od razu zostałbyś nazwany zboczeńcem” wyjaśnił Felts.

I tak sekretna część jego życia pozostała tajemnicą, nawet po tym, jak wstąpił do marynarki wojennej i spotkał mężczyznę o imieniu Phillip. Człowiek, którego poznał był miłością jego życia. Mężczyzna poświęcił mu dwa lata i bardzo go kochał.

„Byliśmy ze sobą po prostu szczęśliwi. To była pustka w moim życiu, którą nagle wypełniła inna osoba, która najwyraźniej miała takie same potrzeby. I po prostu wtopiliśmy się w siebie”. - opowiada mężczyzna.

Tym co rozdzieliło mężczyzn była wiara Feltsa. Mężczyzna po pewnym z nabożeństw postanowił zakończyć tą relację. Nie był w stanie pogodzić orientacji z własną wiarą. Krótko później postanowił poślubić kobietę, zostać ojcem i żyć jak inni. Myśląc, że wiedzie normalne życie do zmiany skłoniła go jego córka. Młoda kobieta wyznała ojcu w 1995 roku, że jest lesbijką. Mimo to on nadal przez kolejne 25 lat ukrywał się i nie informował o swojej orientacji.

„Pewnego dnia rozmawiałem z Rebeccą i akurat wspomniałem, że żałuję, że opuściłem Philipa” - powiedział Felts.

Kiedy jego córka poznała prawdę, postanowił opowiedzieć o tym większej liczbie osób. Namówiła ojca by ogłosił światu swoją historię. Wtedy mężczyzna Zrobił to, jak każdy, poprzez szczery post na Facebooku. Jego ogłoszenie spotkało się z ciepłem, akceptacją i chęcią spotkania. Nawet zupełnie nieznajomi zaproponowali, że znajdą dla niego Phillipa po tym, jak dowiedzieli się o jego historii. Niestety odkryli, że miłość życia staruszka już nie żyje. Ukochany Phillip zmarł.

„To był dla mnie prawdziwy cios. Przykro mi, że nie miałem okazji się pożegnać” - powiedział przez łzy Felts.

Miał jednak okazję zainspirować inne pokolenia w społeczności LGBTQ +, by szybciej niż on zaczęły żyć własnymi prawdami.

Dzisiaj grzeje:
1. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
2. Vega posiada taśmy sutenerów, na których są politycy? Sprawdzono, czy reżyser mówi prawdę

„Wielu z nich mówi mi, że mają teraz więcej odwagi, by wyjść. Wyszedłem, jestem gejem i jestem wolny” - powiedział z uśmiechem Felts.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Był najzimniejszy dzień w roku. Mężczyzna zdjął koszulę, aby otulić nią bezpańskiego psa
  2. Twarz diabła sprzed 7000 lat. Niesamowite odkrycie polskich naukowców
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Po 78 latach przyznał się, że jest gejem. Teraz szuka utraconej miłości
  5. Była w rozsypce i bała się o swojego kota. Uratowała mu życie w niezwykły sposób, przez który stał się żółty jak kurczak
  6. Robert Lewandowski nie ochrzcił swojej córki. Znamy powody jego decyzji

Źródło: today.com

Następny artykuł