Rosjanka wpadła w szczelinę lodową
fot. Facebook - Air Zermatt AG
Autor Olga Szmańda - 4 Września 2020

Pielęgniarka chciała zmienić coś w swoim wyglądzie. Nie spodziewała się aż takiej metamorfozy

Rosjanka stała się bohaterką niezbyt radosnej przygody w trakcie w wypoczynku w Alpach Walijskich. Kobieta na co dzień mieszkają w Niemczech została uratowana przez ekipę Air Zermatt, która z kolei powiadomiona została przez ratownictwo Helmut Lerjen. Po dotarciu na miejsce ekipa ratunkowa zastała mrożący krew w żyłach widok. W szczelinie lodowca znaleźli Rosjankę. Kobieta spacerowała bez odpowiedniego wyposażenia oraz w krótkich spodniach po lodowcu. Ratownicy podają, że warunki pogodowe tego dnia nie były najlepsze, a Rosjankę ostrzegało kierownictwo schroniska, w którym wypoczywała.

Rosjanka nie przejęła się apelami ludzi odpowiedzialnych i doświadczonych w temacie wspinaczek i górskich i wyruszyła na samotną wycieczkę po górach. Do akcji ratunkowej doszło 25 sierpnia 2020 r. we wtorek. Ekipa ratunkowa o sprawie została powiadomiona przez grupę alpinistów zmierzających w kierunku szczytu Capanna Margherita mierzącego, aż 4556 m.p.m. Alpiniści początkowo powiadomili ratownictwo Helmut Lerjen, które na miejsce dotarło wraz z ekipą ratunkową Air Zermatt. Na miejscu zjawił się także ekspert od ratownictwa, Richard Lehner.

Wszyscy go omijali. Tylko pies próbował ocalić leżącego na ziemi mężczyznęWszyscy go omijali. Tylko pies próbował ocalić leżącego na ziemi mężczyznęCzytaj dalej

Rosjanka uratowana ze szczeliny lodowca

Rosjanka nie zdawała sobie z konsekwencji swojej wyprawy. Krótkie spodenki i brak odpowiedniego wyposażenia spowodował, że kobieta wpadła do szczeliny lodowca i utknęła w niej na dwa dni. Rosjanka znajdowała się na głębokości około 10 - 15 metrów. Fakt, że jej krzyki i wołanie o pomoc usłyszeli alpiniści w bardzo dużej mierze przyczynił się do tego, że kobieta nadal żyje. Lekkomyślną turystkę uratowano z lodowej pułapki i natychmiast przetransportowano śmigłowcem do najbliższego szpitala. Na miejscu lekarze stwierdzili u Rosjanki lekką hipotermię. Jej temperatura ciała wynosiła 34 stopnie Celsjusza.

Dzisiaj grzeje:
1. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
2. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie

Kobieta może mówić o niebywałym szczęściu, ponieważ sama nie dałaby rady wydostać się z pułapki. Mimo to, że sama w nią wpadła to spotkała na swojej drodze życzliwych i skorych do pomocy ludzi. "Bergrettung Zermatt w ciągu ostatnich 20 lat nie doświadczyło takiego cudownego ratowania z kolumny lodowca" - napisano na Facebookowym koncie Air Zermatt AG. Z relacji ratowników wynika, że jeszcze przez długi czas byli oni w szoku. Rosjanka nie odniosła się do swoich poczynań, ale na pewno przygoda zostanie w jej sercu na zawsze zmieniając podejście do życia i górskich wycieczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywałe słowa Kaczyńskiego o Rydzyku. Wielu Polaków przeciera oczy ze zdziwienia
  2. Iza: ”Od lat sprzątam u bogaczy, zdradzę wam ich największy sekret. Wszyscy robią rzecz, która wywołuje u mnie mdłości”
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Po 78 latach przyznał się, że jest gejem. Teraz szuka utraconej miłości
  5. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy
  6. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii

Źródło: rmf24.pl

Następny artykuł