W Biedronce wkrótce nie kupisz już popularnego produktu. Sklep mówi "tak" właściwemu traktowaniu zwierząt

Autor Olga Szmańda - 3 Grudnia 2020

Biedronka ponownie wychodzi naprzeciw swoim konsumentom. Tym razem firma Jeronimo Martins postanowiła nie przyczyniać się do złego i niehumanitarnego traktowania zwierząt hodowlanych. W ten sposób Biedronka poinformowała, że od 31 grudnia 2021 roku nie będzie sprzedawać świeżych jaj klatkowych. Co ciekawe sieć sklepów handlowych dokonała tego aż 4 lata wcześniej niż zapowiadała w swoich prognozach. Nowe rozwiązanie Biedronki przyczyni się tym samym do dbałości o prawa zwierząt.

Biedronka zaproponowała swoim klientom nietypowe rozwiązanie. Sieć sklepów postanowiła wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży w swoich marketach świeżych klatkowych jaj. Zmiany w asortymencie mają zostać wprowadzone we wszystkich sklepach sieci do 31 grudnia 2021 roku.

Elżbieta II ma nietypowy sposób na świąteczny relaks. Większość z nas unika królewskiego nawyku jak ogniaCzytaj dalej

Biedronka już wcześniej zapowiadała zmiany związane z produktami, które zdaniem klientów mogą pochodzić z niehumanitarnych miejsc. Co ciekawe, sieć Jeronimo Martins dokonała tej zmiany aż 4 lata wcześniej niż pierwotnie zadeklarowano. Tym samym od 1 stycznia 2021 roku warszawskie Biedronki będą pierwszymi sklepami koncernu, które nie znajdą w swojej ofercie świeżych jaj klatkowych. 

Jak podaje Biedronka, na swojej oficjalnej stronie ds. mediów, w 2019 roku w Polsce około 50 mln kur zniosło ponad 10 mld jaj, które zostały przeznaczone do spożycia. Co ciekawe ½ tych zwierząt spędza praktycznie całe swoje życie w klatkach. Mimo że alternatywny chów ściółkowy, wolnowybiegowy i ekologiczny wychodzi naprzeciw dbałości o prawa zwierząt, nadal tworzy się niehumanitarne dla kur hodowle. 

W 2019 roku w Biedronce 25 proc. sprzedaży świeżych jaj stanowiły te, które hodowane były w chowie ściółkowym, wolnowybiegowym i ekologicznych. W 2018 roku było to aż 20 proc. świeżych jaj.

Katarzyna Skrzynecka kończy dziś 50 lat. Jak zmieniała się gwiazda telewizji?Czytaj dalej

Biedronka dba o potrzeby wszystkich

Obecna deklaracja Biedronki oznacza tym samym, że od 1 stycznia 2022 roku sieć sprzedawać będzie jedynie jajka oznaczone symbolem 2, 1 i 0. Sieć Jeronimo Martins w przeciągu najbliższego roku wycofa całkowicie jajka oznakowane symbolem 3.

Według informacji podanych na stronie Biedronki, proces wycofywania jaj klatkowych rozpocznie się z dniem 1 stycznia 2021 roku. Pierwszym regionem, który objęty zostanie rzeczoną zmianą zostanie Warszawa. W ten sposób centrum dystrybucyjne w Parzniewie, które dostarcza jajka do Biedronek w stolicy, będzie oferować jedynie świeże produkty z chowu alternatywnego. 

Jeden komentarz Zofii Czerwińskiej ujawnia, jaka naprawdę była. Wiele gwiazd mogło pozazdrościć jej poczucia humoruCzytaj dalej

Humanitarne traktowanie zwierząt hodowlanych

- Bardzo dokładnie przygotowywaliśmy się do ogłoszenia tej decyzji. To wyzwanie operacyjne także dla naszych partnerów i dostawców. Jednakże wiemy, że tak jak dla nas w Biedronce, dla wielu Polaków dobrostan zwierząt jest bardzo istotny. Nasza decyzja to odpowiedź na oczekiwania konsumentów oraz sygnał do zmiany dla całego rynku - podaje Marcin Domański, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Biedronka poinformowała także, że nowa decyzja dotycząca sprzedaży jaj związana będzie zarówno z produktami sygnowanymi znakiem Biedronki, jak i tymi, które pochodzą od zewnętrznych dostawców. W przeciągu najbliższego roku we wszystkich sklepach sieci jaja klatkowe zostaną sukcesywnie wycofane. 

Zdaniem Biedronki całkowity zakaz sprzedawania jajek z nieodpowiednich chowów związany jest z wyjściem naprzeciw potrzebom klientów. Sklep chce by jego konsumenci dokonywali jedynie świadomych wyborów. Tym samym sieć Jeronimo Martins ponownie chce zadbać o klientów, którzy niejednokrotnie zwracali uwagę na wartość dodaną sklepu, który dba o prawa i humanitarne traktowanie zwierząt hodowlanych. 

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: media.biedronka.pl

Następny artykuł