Zofia Czerwińska była nietypową polską gwiazdą. Jeden komentarz pokazuje, ile humoru miała w sobie aktorka
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 3 Grudnia 2020

Jeden komentarz Zofii Czerwińskiej ujawnia, jaka naprawdę była. Wiele gwiazd mogło pozazdrościć jej poczucia humoru

Zofia Czerwińska była jedną z najpopularniejszych i najwspanialszych gwiazd polskiego kina. Aktorkę i jej niebywałe rolę wspomina się do dziś. Niejednokrotnie postaci, w które wcielała się kobieta, uważane są za kultowe i ponadczasowe. Wśród licznych wspomnień Zofii Czerwińskiej najczęściej pojawiają się te, które związane są z jej poczuciem humoru. Postanowiliśmy przytoczyć więc jedną z najbardziej zabawnych historii z życia aktorki.

Zofia Czerwińska urodziła się 19 marca 1933 roku w Poznaniu. Kobieta była jedną z najwspanialszych i najbardziej docenianych aktorek filmowych i teatralnych. Swoją popularność zyskała dzięki roli m.in. Zofii Nowosielskiej w serialu “Czterdziestolatek". Nie tak dawno pisaliśmy o niezwykłym fenomenie produkcji czasów PRL, która pokazywała niezwykłe życie tytułowego 40-latka.

W Biedronce wkrótce nie kupisz już popularnego produktu. Sklep mówi W Biedronce wkrótce nie kupisz już popularnego produktu. Sklep mówi "tak" właściwemu traktowaniu zwierzątCzytaj dalej

Niestety aktorka zmarła 13 marca 2019 roku w Warszawie. Śmierć Zofii Czerwińskiej przyniosła wielką stratę dla polskiej sceny artystycznej. Po tym jak aktorka pożegnała się ze światem, do dziś wspominana jest w licznych historiach i czułych słowach swoich fanów i przyjaciół.

Zofia Czerwińska kochała wszystkich

Aktorka w trakcie swojej kariery artystycznej grała głównie epizody i role drugoplanowe. Mimo że nie gościła często jako postać pierwszoplanowa, zdobyła ogromną popularność wśród polskich fanów. Zofia Czerwińska do dziś wspominana jest z uśmiechem na twarzy jej fanów. Wszystko za sprawą jej niebywałego poczucia humoru.

Polscy widzowie pokochali aktorską za rolę w “Alternatywach 4”, “Czterdziestolatku” czy “Misiu”. Kobieta za każdym razem występując na scenie lub przed kamerą potrafiła w charyzmatyczny sposób rozbawić swojego odbiorcę. Zofia Czerwińska miała niezwykły dystans do swojej osoby i chętnie śmiała się ze swoich potknięć.

Nowe wieści w sprawie szczepionki na koronawirusa. Prof. Horban: Nowe wieści w sprawie szczepionki na koronawirusa. Prof. Horban: "Te obawy są na wyrost"Czytaj dalej

Aktorka miała dwóch mężów, niestety nigdy nie było dane jej zostać matką. W licznych wywiadach i wspomnieniach jej bliskich mówi się, że bardzo żałowała, że nigdy nie wydała na świat swojego potomka. Empatia i miłość do ludzi były kolejnymi wielkimi cechami jakie posiadała Czerwińska. Kobieta przez całe swoje życie walczyła o prawa zwierząt. Co ciekawe wspierała również środowiska LGBT.

Humor, który zapamiętamy na lata

Zofia Czerwińska niejednokrotnie w wywiadach pytana była o to, w jaki sposób udało jej się osiągnąć tak niezwykłą karierę. Aktorka od zawsze podchodziła do swojego rozwoju zawodowego z dużą dozą dystansu. Niejednokrotnie śmiała się z samej siebie i dziwiła, jak udało jej się osiągnąć tak duży sukces.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Katarzyna Skrzynecka kończy dziś 50 lat. Jak zmieniała się gwiazda telewizji?Katarzyna Skrzynecka kończy dziś 50 lat. Jak zmieniała się gwiazda telewizji?Czytaj dalej

- Nie wiem, jak to się stało. [...] Miałam szczęście, że trafiłam na kultowe seriale. Moje role wydawały się nieistotne, mimo to ludzie je zapamiętali -mówiła Zofia Czerwińska w rozmowie z onet.pl

Wśród licznych historii związanych z życiem aktorki najwięcej znajduje się tych, które związane są z jej poczuciem humoru. Jedną z setek historii związanych z aktorką była sytuacja, do której doszło w garderobie aktorki. Czerwińska po zakończeniu zdjęć do jednej z licznych produkcji rozmawiała ze swoimi kolegami w przebieralni. Nagle gwiazda postanowiła podniosłym i uroczystym tonem oznajmić swoim kolegą, że powinni się odwrócić.

- Panowie, odwróćcie się, bo się rozbieram! - powiedziała Czerwińska.

Mężczyźni znajdujący się w garderobie razem z Zofią Czerwińską od razu postanowili uszanować jej prywatność. Ku zaskoczeniu wszystkich w momencie, w którym mężczyźni stanęli do kobiety plecami, ta z powagą skomentowała ich zachowanie w następujący sposób.

- Ale przodem do mnie, do cholery! -skomentowała aktorka.

Nie bez powodu wspominamy właśnie tę opowieść. Związane jest to z faktem, że aktorka miała bardzo duży dystans do siebie. Zofia Czerwińska kochała ludzi i chciała dostarczać im przyjemności, nieważne czy znajdowała się na scenie, czy poza nią. To właśnie jej niebywały charakter sprawił, że do dziś i przez długie lata widzowie będą wspominać fenomen, jakim była Zofia Czerwińska.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: onet.pl

Następny artykuł