Lacjum
Fot. Pixabay / Tama66
Autor Kamila Krótka - 12 Czerwca 2020

Lacjum wraca do akcji. Od dziś wznowione zdjęcia na planach filmowych

Producenci filmowi ponownie mogą wracać na plany zdjęciowe we Włoszech. To jedna z najbardziej optymistycznych wieści z tego kraju od ponad dwóch miesięcy. Jak zatem ma wyglądać miejsce pracy i kto ma sprawować kontrolę nad zdrowiem ekip filmowych?

Lacjum traktuje się we Włoszech jako region największej skuteczności podczas pandemii koronawirusa. W momencie przekroczenia tam krytycznego poziomu zachorowań na Covid-19, władze odważyły się na zamknięcie granic tego obszaru. Dzięki temu mieszkańcy tego regionu mogą powoli wracać do normalności.

Władze regionalne Lacjum wyraziły zgodę na wznowienie zdjęć na planach filmowych. Muszą być one jednak objęte szczególnym nadzorem oraz zachowywać specjalne środki ochrony zalecane w walce z koronawirusem.

Możliwość wznowienia produkcji filmowej nastąpiła więc w dniu wejścia Włoch w drugą fazę walki z pandemią i tym samym częściowego łagodzenia restrykcji.

Zasady obowiązujące na planie

Wśród wskazanych środków ostrożności wymagane są przede wszystkim badania aktorów przed wejściem na plan. Obowiązkowe będzie mierzenie im temperatury zarówno przed, jak i po zdjęciach. Dodatkowo, cała ekipa ma obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Dotyczy to całego zespołu, w tym aktorów, których usta i nos będą musiały być zasłonięte przez cały czas poza zdjęciami.

Zalecany jest ponadto jak największy dystans między pracownikami. Plan filmowy przez cały czas będzie nadzorowany przez lekarza czuwającego nad zdrowiem i przestrzeganiem norm sanitarno-higienicznych przez zespół.

źródło: onet.pl

Następny artykuł