Da się bezpiecznie imprezować w czasie pandemii
Fot. Unsplash / Karina Lago
Autor Olga Szmańda - 11 Czerwca 2020

Można imprezować bez wychodzenia z domu

W czasie izolacji ubolewamy nad zamkniętymi kinami, restauracjami czy innymi miejscami służącymi rozrywce. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wyszli jednak twórcy nowej aplikacji Squad – Be together, czyli w wolnym tłumaczeniu Ekipa — Bądźmy razem. A wszystko zaczęło się od innowatorskiego pomysłu 14-letniej Emmy.

To właśnie ona chciała dzielić się oglądanymi treściami z przyjaciółmi, których nie może odwiedzić. I to dzięki temu mamy dzisiaj aplikację umożliwiającą klonowanie ekranów i pokazywanie ich naszym przyjaciołom. Aplikacja Squad, która pozwala spędzać czas z najbliższymi mimo dzielącego nas dystansu lub przymusowej izolacji, umożliwia też wspólne oglądanie filmów, a nawet imprezowanie.

Imprezowy pokój VIP

Jak donosi AppStore, wyróżniającym elementem aplikacji Squad jest możliwość dzwonienia do przyjaciół oraz klonowania w tym samym czasie naszych ekranów, by móc się ze sobą komunikować podczas wspólnych seansów czy imprez. Producent informuje, że po stworzeniu prywatnego wirtualnego pokoju możemy też zaprosić tam znajomych i wspólnie oglądać platformy takie jak TikTok czy YouTube, a także dzielić się popularnymi emotikonami ze SnapChat’a.

W czasie kwarantanny aplikacja Squad z pewnością zyskuje wielu nowych zwolenników, a jednocześnie pozwala ludziom zbliżać się do siebie mimo obostrzeń. Miejmy nadzieję, że nowe relacje okażą się trwałe także po zakończeniu izolacji.

Źródło: apps.apple.com / squadapp.io

Następny artykuł