Nowa moda na TikToku
Fot. Unsplash / Kon Karampelas / Jennifer Lopez - fot. eastnews.pl / SPLASH NEWS
Autor Olga Szmańda - 11 Czerwca 2020

„Flip the switch” na TikToku

Oto wyzwanie, które podbiło serca młodzieży. I nie tylko młodzieży.

Serwis TikTok zyskał ogromną popularność w czasie kwarantanny spowodowanej epidemią COVID-19. Wcześniej eksplorowany przez stosunkowo młodą grupę odbiorców, dzisiaj pochłania ludzi w każdym wieku. Największe światowe gwiazdy również dołączyły do zabawy. Tym bardziej, że ze względu na izolację wiele osób zastanawia się, jak

zaplanować swój czas, żeby był produktywny. Poza technikami organizacji pracy istotne okazało się także to, by znaleźć czas na relaks i zabawę, zwłaszcza w trudnej psychicznie atmosferze. I właśnie w tym użytkownikom mediów społecznościowych pomagają challenge na TikToku.

Zabawa prosto z teledysku

„Flip the switch” to nazwa nowego popularnego trendu na TikToku. Inspirację do niego stanowi piosenka znanego kanadyjskiego wykonawcy Drake’a. Jego utwór pod tytułem „Nonstop” zawładną światem internautów. To właśnie w tej piosence padają słowa „I just flipped the switch”, czyli „właśnie nacisnąłem przełącznik”. W teledysku w tym momencie widzimy jak gasną światła. Ten moment produkcji muzycznej zainspirował do wyzwania, które polega na zamianie miejsc i ubrań po tym, jak gaśnie światło.

Każdy może wejść do zabawy

Dużą popularność zyskał filmik Jennifer Lopez i jej narzeczonego, którzy po zgaszeniu światła rozśmieszają miliony ludzi tym, jak zamieniają się ubraniami. Partner gwiazdy ma na sobie sukienkę swojej ukochanej. Filmik w ciągu doby od publikacji obejrzało aż 30 milionów użytkowników TikToka.

W tym serwisie społecznościowym można zauważyć dużą popularność zabawnego trendu wśród każdej kategorii wiekowej. Wyzwania podejmują się wnuczkowie ze swoimi babciami, pary oraz rodzice z dziećmi. Single spędzający kwarantannę samotnie nie są dłużni i nagrywają swoje „Flip the switch” ze zwierzakami. Zaangażowali się nawet politycy, a autorski film opublikowała nawet Elizabeth Warren, która do niedawna starała się o nominację w wyborach prezydenckich.

Źródło: tvn24.pl

Następny artykuł