PCPM zapewnia maseczki najbardziej potrzebującym
Fot. Unsplash.com / Mika Baumeister
Autor Bartosz Wróblewski - 10 Czerwca 2020

Maseczki dla potrzebujących od PCPM

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej organizuje szycie maseczek, a później rozdaje je tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy i ochrony przed koronawirusem.

Lekarze, ratownicy medyczni i wolontariusze z Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM w czasie epidemii koronawirusa pracują pełną parą. Uszyli i rozdali już niemal dwa tysiące maseczek. Zorganizowali także zbiórkę, dzięki której podstawowe środki ochrony osobistej trafiają do najbardziej narażonych: bezdomnych oraz pacjentów szpitali i hospicjów.

Akcja ma trwać tak długo, jak epidemia. Dlatego PCPM zamówił już materiały, z których powstanie około 25 tysięcy kolejnych maseczek. W ich szyciu członkom zespołu pomagają wolontariusze z Gdańska, Wrocławia, Bydgoszczy, Bytomia, Kielc, Kalisza, Krakowa i Warszawy.

Poza szyciem i dystrybucją maseczek lekarze i ratownicy medyczni z PCPM uczą także, jak właściwie stosować maseczki i rękawiczki. Tłumaczą też, w jaki sposób chronią one przed zakażeniem, drukują instrukcje, które rozwieszają na klatkach schodowych oraz dołączają do rozdawanych środków ochrony osobistej. Nagrywają też instrukcje w formie wideo i publikują je w social mediach.

Chętnych do pomocy przyjmują z otwartymi rękoma. Jeżeli pragniesz szyć maseczki, możesz zgłosić się do PCPM. Jeżeli znasz instytucje lub osoby potrzebujące maseczek, również możesz dać znać pracownikom PCPM, którzy postarają się je dostarczyć.

Medycy z Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM przypominają: noszenie maseczek chroni przed zakażeniem ciebie oraz tych, z którymi masz kontakt. Jeśli chcesz pomóc, napisz do: kmatalowska@pcpm.org.pl

Źródło: PCPM

Następny artykuł