Policja uratowała bezbronne szczeniaczki
policja.pl
Autor Kamila Krótka - 19 Czerwca 2020

Uratowali cztery szczeniaczki. Tragedia była o krok, na szczęście interweniowała policja

Policja pomogła czterem szczeniaczkom wydostać się ze śmiertelnej pułapki. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Na szczęście czujna mieszkanek Skarszew podjęła stanęła na wysokości zadania.

Policja powinna interweniować za każdym razem, gdy ktoś pozostawi psa w samochodzie. Jest to szczególnie niebezpieczne podczas upałów, gdy zwierzę nie ma dostępu do świeżego powietrza. Trzeba pamiętać, że widząc taką sytuację, możemy zainterweniować bez obawy przed konsekwencjami. Nawet kilkanaście minut na słońcu wystarczy, aby przebywanie w środku auta groziło przegrzaniem.

Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajceWybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajceCzytaj dalej

Policja uratowała zamknięte szczeniaki

Mieszkanka Skaryszew przechodząc obok parkingu, zwróciła uwagę na głośno ujadające psy zamknięte w jednym z samochodów. Natychmiast powiadomiła o tym policję, która niezwłocznie przyjechała na miejsce zdarzenia.

Policja uratowała cztery szczeniaki zamknięte w aucie

W aucie za zasuniętymi szybami znajdowały się cztery szczeniaki bez dostępu do wody ani powietrza. Skrajne wyczerpanie zwierząt zmusiło policjantów do wybicia szyb w aucie, pozwalając psom odetchnąć i zaspokoić pragnienie.

Policja i co dalej?

Właściciel pojazdu pojawił się na parkingu dopiero dwie godziny później. Zaraz po zdarzeniu lekarz weterynarii sprawdził stan zdrowia szczeniaków. Teraz prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, a na właściciela psów czeka surowa kara. Grozi mu mandat w wysokości do 500 zł i nawet trzy lata pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

Następny artykuł