Szwedzi zaproponowali nietypowy, lecz bezpieczny posiłek na czas pandemii
Fot. Unsplash / Nadine Primeau
Autor Kamila Krótka - 12 Czerwca 2020

Szwedzki obiad na czas izolacji

Choć Szwedzi podchodzą do pandemii koronawirusa mniej restrykcyjnie niż obywatele innych krajów, nie brakuje im pomysłowości. Nasi północni sąsiedzi otworzyli restaurację, która serwuje posiłki… dla jednej osoby.

Szwedzkie władze postanowiły nie wprowadzać poważnych restrykcji, a walkę
z koronawirusem oprzeć na zaufaniu. Pewna para zdecydowała jednak puścić wodze wyobraźni i stworzyć jednoosobową restaurację.

Obiad tylko solo

Para odpowiedzialna za ten oryginalny pomysł to Rasmus Persson i Linda Karlsson. Restauracja nazywa się Bord For En (“Stół dla jednej osoby”) i leży na terenie hrabstwa Värmland, około 350 kilometrów od Sztokholmu. Usytuowana jest na samym środku łąki.

Głównym założeniem restauracji jest brak interakcji z innymi ludźmi. Dlatego składa się na nią zestaw dla jednej osoby - pojedynczy stół oraz krzesło. Restauracja obsługuje jednego gościa dziennie bez obecności kelnerów. Jedzenie i napoje dostarczane są za pomocą koszyka piknikowego przywiązanego do liny, która łączy stolik z oknem kuchni restauracji.

Portfel nie ma znaczenia

Jeszcze bardziej zaskakującym pomysłem pary jest cennik potraw, który zależy od możliwości finansowych gościa. To on decyduje, ile chce zapłacić za potrawy serwowane przez Bord For En.

Menu inspirowane jest podróżami. Wśród dań znajdują się m.in. kawior z wodorostów, krokiety ze słodkiej kukurydzy czy puree marchewkowo-imbirowe. Wszystkie dostępne napoje są bezalkoholowe.

Na pytanie, czy możliwy jest wyjątek i obiad spędzony w towarzystwie drugiej osoby, Karlsson odpowiada „niestety nie”.

źródło: CNN

Następny artykuł