Nowa gwiazda na TikToku
Fot. Taneczny Lech / TikTok
Autor Kamila Krótka - 21 Października 2020

Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdego

Pan Lech z Katowic stał się nową gwiazdą TikToka. To energiczny senior, który zaimponował Polakom… występami w aplikacji, z pozoru obsługiwanej głównie przez nastolatków. Taneczny Lech - bo tak brzmi jego artystyczny pseudonim - pod swoimi nagraniami zdobył już ponad 60 tysięcy polubień.

Okazuje się, że TikTok to miejsce nie tylko dla najmłodszych. Mimo że Lech Kiliański swoją pogodą ducha i energią pokazuje, że bliżej mu do nastolatka niż do seniora, to zdążył już przejść na emeryturę.

Pan Lech gwiazdą TikToka

Lech Kiliański to 73-letni emeryt z Katowic, który swoją energię postanowił wykorzystać w popularnej wśród młodzieży aplikacji TikTok. Nic dziwnego, że zrobił furorę w sieci. Jego tanecznych kroków mógłby pozazdrościć niejeden nastolatek.

- Do kręcenia filmików zachęcił mnie film. To dla mnie świetna zabawa, a ja naprawdę uwielbiam tańczyć, więc mogę się tym podzielić z innymi. Mój syn Paweł mi podpowiada i pomaga – mówi senior.

Na filmikach widać, że Taneczny Lech naprawdę dobrze się bawi. Taniec to jednak nie wszystko, bo senior z Katowic poznając trendy wśród użytkowników, sam zaczął się ich uczyć i podejmować wyzwania.

- Widać było, że kręcenie filmów sprawia mu radość i powoduje, że dzień nie staje się kolejną rutyną. Swoją radość przekazuję innym, wywołując uśmiech na twarzy w tym trudnym okresie. Postanowił nazwać się - Taneczny Lech, ponieważ kocha tańczyć i taniec jest dla niego wolnością - opowiada syn Paweł.

Pasja na TikToku

Pan Lech uwielbia tańczyć, jednak jego pełne rozrywek życie zakończyło się wraz z pandemią koronawirusa. Postanowił jednak nie rezygnować ze swojej pasji i założył konto w popularnej aplikacji. Tam kręci filmy do muzyki.

- Uwielbiam tańczyć i brać udział w rozrywkowych imprezach. Przed pandemią chodziłem na różne wydarzenia dla seniorów w Katowicach. Brałem udział w dancingach czy zajęciach w różnych domach kultury. Bardzo lubię prelekcje o podróżowaniu oraz akcję teatr w piątki za piątki - mówi Lech Kiliański.

Internauci są zachwyceni panem Lechem. Ma on prawie 9 tysięcy obserwujących, a jego filmiki obejrzało już kilkuset użytkowników. Taneczny Lech nie narzeka też na brak pozytywnych komentarzy.

Lech Kiliański pokazuje, że wiek to tylko liczba. Wszystko zależy od nastawienia do życia, w tym przypadku zdecydowanie pozytywnego. Zobaczcie nagrania, które Taneczny Lech wrzuca do sieci:

źródło: katowice.naszemiasto.pl

Następny artykuł