Lekarz z Wuhan podzielił się radami dotyczącymi walki z koronawirusem.
Fot. unsplash.com/@ashkfor121
Autor Kamila Krótka - 3 Sierpnia 2020

Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan

Profesor, który kierował szpitalem w Wuhan podczas szczytu epidemii, przekazał ważne rady dotyczące walki z koronawirusem. Niektóre z nich już zostały wdrożone w Polsce.

Wuhan było miastem, w którym odnotowano pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. Od tamtej pory sytuacja zdążyła się już tam znacznie poprawić, czego niestety nie można powiedzieć o reszcie świata. W związku z tym Eckard Nagel, profesor kierujący niemiecko-chińskim szpitalem podczas epidemii, w rozmowie z agencją Reuters podzielił się przydatnymi wskazówkami.

Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?Czytaj dalej

5 rad lekarza z Wuhan

Profesor mówił przede wszystkim o “konsekwentnym i szybkim” reagowaniu. Dzięki ograniczeniu życia społecznego w Wuhan już po 14 dniach były tam widoczne pozytywne efekty restrykcji.

- Wiemy także, że przecięcie łańcuchów zarażeń wymaga dwa razy tyle czasu - cytuje lekarza Onet.

Jako drugą kwestię profesor wymienia ograniczenie czasu dyżurów lekarzy i pielęgniarek opiekujących się chorymi na koronawirusa. Według niego nie powinny one trwać dłużej niż 6 godzin. To rozwiązanie przyniosło znaczny spadek liczby zakażeń i przypadków śmiertelnych wśród medyków w Chinach.

Po trzecie ważne jest otwieranie oddzielnych szpitali, przygotowanych specjalnie w celu leczenia koronawirusa. To rozwiązanie wprowadzono również w Polsce.

- Na początku przyjmowano chorych wszędzie, co pomogło w rozprzestrzenianiu się wirusa w całym mieście - opowiada prof. Nagel.

Czwartą radą profesora jest wykonywanie testów osobom, które ozdrowiały. Ozdrowieńcy powinni wychodzić ze szpitala dopiero wtedy, jeśli w ciągu trzech dni wyniki testów dwukrotnie będą wskazywały negatywny wynik. Nawet w takiej sytuacji pacjent powinien spędzić 14 dni na kwarantannie.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Konfederacja bez maseczek na zaprzysiężeniu. Politycy złamali obowiązek?

Ostatnią już radą jest obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Jest to według niego kluczowa kwestia w walce z rozprzestrzeniającą się epidemią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?
  2. Absurdalna sytuacja. Urzędnicy dostaną smartfony za ponad 41 tys. zł
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Marta Linkiewicz odkryła całe ciało i pokazała je na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)

źródło: turysci.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł