Gwiazdy inwestują ogromne kwoty w ekologiczne produkty.
Fot. Jay-Z / Madison Square Garden / Ryan Muir / flickr.com
Autor Kamila Krótka - 3 Sierpnia 2020

Światowe gwiazdy inwestują ogromne pieniądze w jedną rzecz. Jay-Z, Natalie Portman i Oprah Winfrey już poszli na całość

Światowej sławy gwiazdy przeznaczają 2 mld dolarów na inwestycję, która ma wspomóc spowolnienie zmian klimatycznych. Fundusze trafią do firmy stawiającej na wyłącznie ekologiczne rozwiązania.

Coraz więcej osób, w tym także gwiazdy światowego formatu, przechodzi na dietę wegetariańską i wegańską. Taki sposób odżywiania przynosi nie tylko korzyści zdrowotne, lecz także pozytywnie oddziałuje na środowisko. Na pogorszenie jego stanu wpływa natomiast nie tylko przemysłowy chów zwierząt, lecz także produkcja nabiału, dlatego w ostatnim czasie zdecydowanie zwiększyła się popularność produktów roślinnych, które mają go zastąpić.

Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nógWnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nógCzytaj dalej

Gwiazdy inwestują w ekologię

Transakcja, w której miały swój udział gwiazdy, dotyczyła firmy Oatly, zajmującej się produkcjąroślinnych alternatyw dla przetworów mlecznych. W ostatnim czasie grupa inwestorów za 200 mln dolarów kupiła 10 proc. udziałów w przedsiębiorstwie. Zadziwić może nie tylko ta kwota, ale i osoby, które włączyły się w akcję.

W transakcję prowadzoną przez fundusz Blackstone, zaangażowali się Jay-Z ze swoją firmą Roc Nation, prezenterka i producentka telewizyjna Oprah Winfrey, aktorka Natalie Portman czy Howard Schultz - były szef Starbucksa. Szczególne zainteresowanie wzbudza ta ostatnia postać. To menedżer, który dzięki pracy w tej branży, potrafi przewidzieć zmiany, jakie zajdą w niej w kolejnych latach.

Zamienniki nabiału zyskują na popularności

Nie trzeba jednak powoływać się na specjalistyczne dane, aby wiedzieć, że wegetariańskie i wegańskie produkty znajdują coraz większą liczbę zwolenników. Oatly jest na to realnym przykładem - firma rozpoczęła swoją działalność w latach 90. XX wieku, a dziś inwestują w nią największe gwiazdy.

Dzisiaj grzeje:
1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

W ofercie firmy znajdują produkty pochodzenia roślinnego, takie jak mleko, lody, jogurty czy śmietana. Co więcej, ekologiczne produkty roślinne już niedługo mają być wożone elektrycznymi pojazdami Einride. Pozostaje czekać na inne rozwiązania wspierające środowisko, bo to właśnie na nie Oatly chce przeznaczyć wspomniane 200 mln dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
  2. Wyszła z yorkiem na spacer, stała się tragedia. Kobieta boi się o dzieci
  3. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

źródło: green-news.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł