Ceny w lokalach gastronomicznych są od dzisiaj niższe od połowę.
Fot. unsplash.com/@pyronaur
Autor Kamila Krótka - 3 Sierpnia 2020

Od dzisiaj jedzenie i napoje w restauracjach są tańsze o połowę. W ten sposób rząd Wielkiej Brytanii wspomaga branżę gastronomiczną

Rząd Wielkiej Brytanii wspiera branżę gastronomiczną po tym, jak ucierpiała podczas epidemii koronawirusa. Dlatego od dzisiaj goście restauracji płacą tylko połowę ceny za jedzenie i napoje bezalkoholowe.

Lokale gastronomiczne są jednymi z tych biznesów, które najbardziej ucierpiały na skutek epidemii. Początkowo zamknięto je na 15 tygodni i mimo że od miesiąca już działają, nie przynoszą takich dochodów, jak dawniej. Klientów jest znacznie mniej, a to ze względu na restrykcje oraz obawę przed jedzeniem poza domem. Dlatego zdecydowano się obniżyć ceny, by pomóc ich właścicielom i skłonić klientów do tego, by chętniej je odwiedzali.

Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nógWnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nógCzytaj dalej

Ceny niższe o połowę

Program “Eat Out to Help Out” ma zachęcić Brytyjczyków do jedzenia na mieście, a tym samym wsparcia sektora gastronomicznego. Klienci przez cały sierpień mają płacić tylko połowę ceny, ale pod pewnymi warunkami.

W akcji można wziąć udział tylko w lokalach, które zgłosiły się do programu. Z promocji można skorzystać wyłącznie w poniedziałki, wtorki i środy, czyli w dni, kiedy ruch jest najmniejszy. Co więcej, maksymalna zniżka może wynosić 10 funtów na osobę i dotyczy tylko w przypadku jedzenia spożywanego na miejscu. W promocję nie wlicza się zatem alkoholu, posiłków na wynos czy z dostawą, a także kosztów prywatnych przyjęć organizowanych w lokalu.

Powodzenie akcji

Mimo wprowadzonych restrykcji, akcja już spotkała się z pozytywnym odbiorem. Do udziału w programie zgłosiły się setki, jeśli nie tysiące sieciowych oraz prywatnych lokali gastronomicznych i pubów.

Dzisiaj grzeje:
1. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Bezrobocie, inflacja i PKB. Wychodzimy obronną ręką na tle UE

Zniżka będzie automatycznie naliczana przy zamówieniu i można łączyć ją z innymi promocjami. Nie obowiązuje żadna kwota minimalna, którą trzeba wydać. Program dotyczy zarówno osób indywidualnych, jak i dzieci oraz większych grup osób. Zwrot wartości zniżek nastąpi na rachunek bankowy w ciągu pięciu dni roboczych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widzieliśmy go w kultowych filmach, niestety nie żyje. Media obiegła tragiczna wiadomość
  2. Terrier leżał na środku ulicy nie mogąc wstać. 11-latek w ostatniej chwili uratował go przed nadjeżdżającymi samochodami
  3. Niesamowita symulacja. Tak wygląda zderzenie dwóch planet
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Justyna Żyła pochwaliła się nowym chłopakiem. Szybko usunęła swój wpis, ale w sieci nic nie ginie, wszystko wyszło na jaw

Źródło: onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł