Puma w końcu znalazła kochający dom
Fot. instagram.com/l_am_puma
Autor Kamila Krótka - 4 Sierpnia 2020

Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa

Puma była przetrzymywana w tragicznych warunkach, aż w końcu udało się znaleźć dla niej nowy dom. Zwierzę po dwóch latach zamknięcia w ciasnej klatce nareszcie mogło poczuć smak wolności.

Pumę trzymano w ciasnej klatce, którą bardzo rzadko mogła opuszczać. W dodatku w godzinach otwarcia ogrodu zoologicznego była narażona na bliski i stresujący kontakt z turystami. Od urodzenia pełniła funkcję bardziej zabawki niż żywej istoty. Na szczęście udało się ją uchronić przed kolejnymi latami cierpienia.

Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w WuhanWielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w WuhanCzytaj dalej

Puma znalazła nowy dom

Ze względu na trudne warunki puma w końcu zaczęła podupadać na zdrowiu. Wkrótce wymagała całodobowej opieki, której ten pseudo-ogród zoologiczny nie był w stanie jej zapewnić. O sytuacji pumy dowiedzieli się Aleksander i Maria, którzy postanowili adoptować dwuletnie zwierzę i stworzyć dla niego dobre warunki życia. Chcieli dać kotu choć namiastkę tego, czego doświadczyłaby na wolności. Zaraz po tym, jak Messi zamieszkał z parą, między opiekunami a “pupilem” zawiązała się silna więź.

Pumie bardzo szybko udało się wrócić do zdrowia i przyzwyczaić do nowego środowiska. Przystosowała się na tyle, że teraz poza wyglądem, niewiele różni się od tradycyjnych zwierząt domowych. Bawi się zabawkami, uwielbia kąpiele w wannie i spacery, a także podróże. Uczęszcza też do szkoły dla psów, gdzie behawioryści pracują nad jej asymilacją do tej nietypowej sytuacji oraz pomagają jej właścicielom w opiece nad dzikim kotem.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Ile pieniędzy zasiliło kasę państwa z mandatów za brak maseczek

Messi ma własne konto na Instagramie, a jego profil obserwuje już 1,4 mln osób. Internauci podziwiają pumę i jej opiekunów. Ci wciąż podkreślają, że kot znalazł się u nich ze względu na wyjątkową sytuację, a moda na posiadanie dzikich zwierząt w domu nie jest pozytywną tendencją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna złapał wyrzuconego na plażę rekina za ogon. Dramatyczne sceny nagrała kamera
  2. Wiemy co dalej z Xbox Live Gold
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Adam Małysz dał się nabrać poważnemu przestępcy? Dziennikarskie śledztwo pokazało przerażającą prawdę

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł