Bezdomni w paryskich hotelach
Fot. Alex Proimos / Homeless in Paris / wikimedia
Autor Kamila Krótka - 5 Grudnia 2020

Ze względu na pandemię we Francji puste hotele zajęli bezdomni. Popieracie ten pomysł?

Epidemia koronawirusa fatalnie wpłynęła na sytuację finansową turystyki, w tym hoteli. Nie oznacza to jednak, że hotelowe pokoje muszą zostać puste. Na genialny pomysł wpadli rządzący we Francji, proponując, aby tymczasowo zamieszkali w nich bezdomni. To w końcu oni są jednymi z najbardziej narażonych osób na COVID-19.

Pomysł wykorzystania hotelowych pokoi jako schronienia dla bezdomnych w czasie pandemii wyszedł z inicjatywy ministra ds. Mieszkalnictwa Juliena Denormandie. O swoim planie poinformował już w marcu.

Niektórzy nie zapłacą ani grosza za abonament RTV. Kogo nie dotyczą podwyżki opłat?Niektórzy nie zapłacą ani grosza za abonament RTV. Kogo nie dotyczą podwyżki opłat?Czytaj dalej

Bezdomni w hotelowych pokojach

W czasie pandemii w Paryżu zarezerwowano 50 pokoi w hotelu przy 13 dzielnicy. Planowano rozszerzenie projektu. Jedna sieć hotelowa zdecydowała się udostępnić nawet 500 pokoi w stolicy Francji i innych miastach. Każdy pokój był jednoosobowy, co ograniczyło kontakt między mieszkańcami do minimum.

Jeden paryski hotel Avenir Montmarte już od prawie roku wynajmuje kilka pokoi dla organizacji charytatywnej na rzecz bezdomnych „Emmaus Solidarite”. Hotel w czasach przed pandemią nigdy nie narzekał na brak zainteresowanych, zwłaszcza, że okna i balkony budynku wychodzą na wieżę Eiffla i Bazylikę Sacre Coeur.

Fundacja zajmuje się m.in. pomocą podczas poszukiwań mieszkania dla swoich podopiecznych.

Czas na hitowe produkty za bezcen. W Lidlu dwie kultowe serie tuż przed świętamiCzas na hitowe produkty za bezcen. W Lidlu dwie kultowe serie tuż przed świętamiCzytaj dalej


źródło: bezprawnik.pl

Następny artykuł