Lista osób zwolnionych z opłat za abonament RTV
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Kamila Krótka - 5 Grudnia 2020

Niektórzy nie zapłacą ani grosza za abonament RTV. Kogo nie dotyczą podwyżki opłat?

Nie wszyscy muszą płacić za abonament RTV. Okazuje się, że niektórzy nie zapłacą za niego ani grosza. Przedstawiamy listę osób zwolnionych z tego obowiązku, który od 2021 roku niestety mocno podrożeje.

Od 2021 roku koszty abonamentu RTV idą mocno w górę. Nie wszyscy jednak zapłacą więcej. Niektórzy nawet nie zapłacą wcale. Sprawdź, czy jesteś na liście osób zwolnionych z opłat.

Banalny sposób na zwiększenie swojej emerytury. ZUS ujawnił rozwiązanie, z którego mało kto korzystaBanalny sposób na zwiększenie swojej emerytury. ZUS ujawnił rozwiązanie, z którego mało kto korzystaCzytaj dalej


Abonament RTV - ile wyniosą opłaty?

Za abonament RTV nie wszyscy muszą płacić. Poniżej przedstawiamy listę osób zwolnionych z tego obowiązku.

Zobacz także: Poznajesz ten samochód? Robiła okropne rzeczy z psem

To zdecydowanie dobra wiadomość, zwłaszcza, że niedługo koszty abonamentu RTV znacznie się zmienią. Według danych Poczty Polskiej, od 2021 roku za abonament wyglądają następująco:

  • za 1 miesiac za odbiornik radiofoniczny - 7,50 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 90,00 zł).
  • za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny - 24,50 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 294,00 zł)

Osoby, które do 25 stycznia 2021 roku opłacą abonament RTV z góry za cały rok, otrzymają 10-procentową zniżkę.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nowy sezon “Sanatorium miłości”. Właśnie ujawniono datę premiery i szczegóły uwielbianego programuNowy sezon “Sanatorium miłości”. Właśnie ujawniono datę premiery i szczegóły uwielbianego programuCzytaj dalej

Za abonament RTV nie wszyscy muszą płacić

Okazuje się, że istnieje długa lista osób, które są zwolnione z opłat za abonament RTV. Kto nie musi płacić?

Po pierwsze z przykrego obowiązku zwolnione są osoby, które ukończyły 75 lat. Płacić nie muszą też ci mający pierwszą grupę inwalidzką oraz osoby całkowicie niezdolne do pracy.

Zobacz także: Mamy potwierdzenie, wszystko stanie się już jutro. MZ rozpoczyna wielką akcję

Do tej grupy zaliczają się również osoby niesłyszące oraz niewidome, u których ostrość wzroku nie przekracza 15 procent.

Poruszające wyznanie Pauliny Tworzyańskiej z “Awantury o Basię”. Co u niej słychać?Poruszające wyznanie Pauliny Tworzyańskiej z “Awantury o Basię”. Co u niej słychać?Czytaj dalej

Zwolnione z płacenia abonamentu RTV są też ci, którzy spełniają kryteria dochodowe wynikające z ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz osoby mające prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych np. zasiłku stałego, zasiłku okresowego.

Za abonament nie muszą płacić też osoby bezrobotne, inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby represjonowane i członkowie rodzin po śmierci represjonowanych, kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi oraz członkowie rodzin po śmierci kombatantów, weterani poszkodowani wskutek działań poza granicami Polski, a także członkowie rodzin pozostałych po kombatantach będących inwalidami wojennymi lub wojskowymi.

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: pomorska.pl

Następny artykuł