Awantura o Basię - Paulina Tworzyańska
Fot. kadr z serialu "Awantura o Basię"
Autor Kamila Krótka - 5 Grudnia 2020

Poruszające wyznanie Pauliny Tworzyańskiej z “Awantury o Basię”. Co u niej słychać?

Paulina Tworzyańska w latach 90. zrobiła furorę, pojawiając się w serialach na podstawie książek Kornela Makuszyńskiego. Szczególnym uznaniem mogła cieszyć się po tym, jak zagrała tytułową postać w serialu “Awantura o Basię”. Czym dziś zajmuje się uwielbiana aktorka?

Podbiła serca Polaków, występując w serialu “Awantura o Basię” czy “Panna z mokrą głową”. Po wielkim sukcesie Paulina Tworzyańska zapadła się jednak pod ziemię, a jej dalsze losy dla wielu są tajemnicą.

Niektórzy nie zapłacą ani grosza za abonament RTV. Kogo nie dotyczą podwyżki opłat?Niektórzy nie zapłacą ani grosza za abonament RTV. Kogo nie dotyczą podwyżki opłat?Czytaj dalej

Paulina Tworzyańska gwiazdą serialu “Awantura o Basię”

Kariera Pauliny Tworzyańskiej rozpoczęła się wygraną w castingu do serialu “Panna z mokrą głową”. Wybrano ją spośród trzech tysięcy dziewczynek z całej Polski. Idealną kandydatką okazała się właśnie 13-letnia wówczas Paulina. Kazimierz Tarnas, reżyser, wyznał po latach, że o wyborze zadecydowały jej oczy.

Zobacz także: Radio Maryja na celowniku sanepidu. Żądają odpowiedzi

Z dnia na dzień dziewczynka stała się coraz bardziej rozpoznawalna, dlatego bez wahania powierzono jej rolę Barbary Bzowskiej w ekranizacji książki “Awantura o Basię”.

Banalny sposób na zwiększenie swojej emerytury. ZUS ujawnił rozwiązanie, z którego mało kto korzystaBanalny sposób na zwiększenie swojej emerytury. ZUS ujawnił rozwiązanie, z którego mało kto korzystaCzytaj dalej

Po kolejnym sukcesie popularność przytłoczyła Paulinę Tworzyańską. Zainteresowanie mediów i zmęczenie sprawiło, że postanowiła zrezygnować z kariery aktorskiej.

- Trochę już wtedy byłam zmęczona tym, że wszyscy mnie znają jako “Pannę z mokrą głową” z filmu i że w kościele dzieci zamiast na ołtarz patrzyły na mnie, że rozpoznawano mnie na ulicy. Nie czułam się z tym dobrze - przyznała aktorka w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nowy sezon “Sanatorium miłości”. Właśnie ujawniono datę premiery i szczegóły uwielbianego programuNowy sezon “Sanatorium miłości”. Właśnie ujawniono datę premiery i szczegóły uwielbianego programuCzytaj dalej

Decyzja Pauliny Tworzyańskiej może zaskoczyć

Kobieta zajęła się wówczas, jak przyznała “czymś pożytecznym i bardziej niezależnym niż zawód aktora”. Paulina Tworzyańska ukończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po studiach serialowa Basia wróciła do rodzinnej Bielska-Białej. Tam zatrudniła się w Beskidzkim Centrum Onkologii i w Domu Opieki "Samarytanin".

- Chciałam być w bezpośrednim kontakcie z pacjentami, chciałam wspierać. Nie interesowała mnie np. psychologia reklamy czy inne, bardziej prestiżowe kierunki. Ale nie powiem ci, dlaczego akurat psychoonkologia, bo nie wiem. Wybrałam intuicyjnie - mówiła we wspomnianej rozmowie.

Paulina Tworzyańska nie zniknęła jednak zupełnie z planu zdjęciowego. Wciąż gra amatorsko i raczej sporadycznie. Ostatnio na ekranach pojawiła się w 2006 roku, w filmie “Szatan z siódmej klasy”.

Prywatnie Paulina Tworzyańska wiedzie spokojne życie, z dala od mediów i serwisów społecznościowych. Wyszła za mąż i doczekała się dwóch synów. W lipcu tego roku świętowała 40. urodziny.

paulina twoyrzańska

Czas na hitowe produkty za bezcen. W Lidlu dwie kultowe serie tuż przed świętamiCzas na hitowe produkty za bezcen. W Lidlu dwie kultowe serie tuż przed świętamiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: plejada.pl

Następny artykuł