Wielka Brytania chce wprowadzić zakaz reklamowania fast foodów w mediach
fot. unsplash.com ; call me hangry
Autor Olga Szmańda - 5 Sierpnia 2020

Zakażą reklamowania fast foodów, by walczyć z otyłością. Nowy pomysł rządu Wielkiej Brytanii

Fast food i inne śmieciowe jedzenie rok w rok zbiera swoje żniwo w postaci kolejnych otyłych osób. Dlatego rząd Wielkiej Brytanii postanowił zmienić zasady reklamowania tego typu produktów w internecie i telewizji. Czy pomysł Borisa Johnsona przyniesie pozytywny rezultat?

Wielka Brytania od pewnego czasu realizuje program walki z otyłością wśród dzieci. Pod koniec 2018 roku burmistrz Londynu, Sadiq Khan wydał nowe rozporządzenie, na mocy którego całkowicie zakazano emitowania reklam śmieciowego jedzenia w metrze i na przystankach autobusowych. Teraz przyszedł czas na realizację kolejnego pomysłu.

Biebrza odradza się po pożarze. Wspaniałe zdjęcia radują serceBiebrza odradza się po pożarze. Wspaniałe zdjęcia radują serceCzytaj dalej

Fast Food zniknie z reklam

Obecnie premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłasza nowy plan walki ze śmieciowym jedzeniem. Polityk poinformował, że pomysł nie tylko ma zwalczyć niezdrowe nawyki obywateli kraju, ale jest też związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdaniem premiera, osoby z nadwagą i otyłością, są bardziej narażone na ryzyko zachorowania COVID-19. Na potwierdzenie swojej tezy przytoczył statystyki rządowe, wśród których 8 proc. chorych na oddziałach to osoby otyłe.

Nowe zasady zakażą reklamowania fast foodów w ciągu dnia. Przedstawiane panele reklamowe ze śmieciowym jedzeniem mają być emitowane wyłącznie po godzinie 21. Portal The Guardian doniósł, że w brytyjskim rządzie poddawany jest także temat całkowitego zakazu reklamowania fast foodów w internecie. Dodatkowo według planów władz Wielkiej Brytanii, w sklepach niedozwolone będzie umieszczanie słodkich napojów czy słodyczy przy kasach. Jeśli natomiast dany produkt będzie znajdował się w sklepie, powinien wyraźnie wskazywać jego wartość kaloryczną.

Taka sama informacja ma dotrzeć do właścicieli restauracji. W menu lokali powinna, zdaniem rządu, znajdować się wartość kaloryczna potraw, a nawet serwowanego alkoholu.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Na ten moment nie wiadomo, na kiedy dokładnie rząd planuje wprowadzenie nowych zasad. Jest to jednak z pewnością pozytywny krok w stronę walki z cukrem i fast foodami, które wywołują otyłość i liczne choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka-złodziejka została złapana na gorącym uczynku. Właściciel przecierał oczy z niedowierzania, kiedy ujrzał jej drogocenny łup
  2. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

źródło: nowymarketing.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł