Iberion
fot. Piotr Dębski
Autor Kamila Krótka - 30 Października 2020

Iberion oraz warszawski Ratusz wyświetlili czerwony piorun na Pałacu Kultury. To gest wsparcia dla protestujących kobiet

Grupa mediowa Iberion jest wydawcą 15 internetowych portali tematycznych. Aktywnie uczestniczy w akcjach społecznych, a tym razem wspólnie z warszawskim Ratuszem poparł protestujące kobiety. W geście solidarności wyświetlono na Pałacu Kultury i Nauki czerwony piorun, symbol Strajku Kobiet.

Czerwona błyskawica widnieje na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki od piątku 30 października, godziny 17.30. Będzie świecić do godziny 24.00.

Iberion solidarnie z kobietami

Iberion i warszawski Ratusz w ten sposób okazują poparcie dla kobiet, które dziś walczą o swoje prawa.

- W ten sposób możemy okazać naszą solidarność z kobietami, w walce o ich prawa. Tym samym chcemy, żeby wiedziały, że o nich nie zapomnimy, podziwiamy ich upór i determinację. Pamiętajcie, nie jesteście same - komentuje akcję grupy Iberion i warszawskiego Ratusza Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Współpraca, na jaką zdecydował się Iberion oraz Ratusz, ma być symbolem wsparcia Polek. Dziś jest szczególny dzień nie tylko dla nich, ale i wszystkich obywateli, którzy chcą samodzielnie podejmować decyzje.

- Wolność jest jedną z wartości, które powszechnie wyznajemy w ramach naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na takie gesty wsparcia nie tylko w ramach solidarności z ponad 60 koleżankami z pracy, ale i z wszystkimi kobietami. Są momenty, w których przyzwoitość nakazuje zabrać głos. Dziękujemy warszawskiemu Ratuszowi za to, iż w ramach wspólnej wizji sprawnie zrealizowaliśmy akcję na Pałacu Kultury i Nauki - mówi prezes grupy Iberion Albert Wójcik.

- Każda kobieta powinna móc decydować o swoim ciele, swoim życiu i sobie samej. To prawo nigdy nie powinno być kwestionowane. Dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będzie wspierać Kobiety w tej walce, do samego końca - dodaje członek zarządu grupy mediowej Iberion Maksymilian Tomanek.

Grupa mediowa Iberion - działania

Grupa mediowa Iberion już w zeszły czwartek, 22 października, zaraz po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego podjęła działania ważne dla wolności kobiet. Solidarnie z kobietami jako pierwsza firma w Polsce zamieniła logotyp firmy, jak i wszystkich wydawanych przez nią portali, na czerwony piorun.

W grupie mediowej Iberion pracuje ponad 60 kobiet, a w środę otrzymały one dodatkowy, płatny dzień wolny od pracy.

Iberion to grupa mediowa będąca wydawcą 15 portali tematycznych. W jej skład wchodzą internetowe serwisy: turyści.pl. pacjenci.pl, antyfake.pl, światzwierzat.pl, biznesinfo.pl, lelum.pl, wawainfo.pl, smakosze.pl, zestadionu.pl, wtv.pl, zdrogi.pl, pikio.pl, rolnikinfo.pl, światradości.pl, techgame.pl.

iberion

Następny artykuł