Elżbieta Starostecka w serialu "Noce i dnie" (1975)
Fot. materiały prasowe
Autor Kamila Krótka - 30 Października 2020

Dziś mija 55 lat od teatralnego debiutu Elżbiety Starosteckiej. Szczere wyznanie aktorki na temat poczucia spełnienia

Elżbieta Starostecka kojarzona jest zawsze z kobietą delikatną, wręcz eteryczną i... nieśmiałą. Można spokojnie powiedzieć, że dzisiaj takich aktorek już po prostu nie ma. Wspominamy artystkę, która zasłynęła z ról w filmach, takich jak “Trędowata”, “Noce i dnie” i “Czarne chmury”. Dziś mija 55 lat od jej teatralnego debiutu.

Elżbietę Starosteckę pamiętamy z największych filmowych hitów, jednak ta przed laty zniknęła z ekranów, porzucając karierę. Jak wyznała: “gdy nie chciałam być gwiazdą, bo to nie dla mnie. Nie lubię zgiełku, nigdy nie lubiłam. Cała tak zwana moja kariera zawodowa to zbiegi okoliczności i trochę szczęścia".

Co w takim razie niezapomniana aktorka robi teraz?

Jest nadzieja na dialog w sprawie przepisów aborcyjnych. Inicjatywa prezydenta wskazuje na jednoJest nadzieja na dialog w sprawie przepisów aborcyjnych. Inicjatywa prezydenta wskazuje na jednoCzytaj dalej

Elżbieta Starostecka na pierwszych ekranach

Elżbieta Starostecka od dziecka była nieśmiała. Gdy stała się nastolatką fascynowało ją francuskie, włoskie i rosyjskie kino, swoich sił próbowała w konkursach recytatorskich. Podczas jednego z nich podszedł do niej Lech Zarzycki, za sprawą którego postanowiła rozpocząć studia na łódzkiej Filmówce. Dostała się tam za pierwszym razem i ukończyła ją z wyróżnieniem.

Pierwszy raz widzowie mogli ją zobaczyć na ekranie w 1964 roku. Był to film “Panienka z okienka”. Jednak pierwszą dużą rolę dostała w filmie “Koniec naszego świata”. Potem pojawiałą się w “Lalce ”Wojciecha Jerzego Hasa, filmach "Piekło i niebo", "Rzeczpospolita babska", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" i serialu "Czarne chmury".

Widzowie pokochali ją za rolę Teresy z “Nocy i dni” oraz Anny z “Czarnych chmur”. Gwiazdą stała się jednak po roli w “Trędowatej” (1976) Jerzego Hoffmana.

“Rolnik szuka żony”: śmiałe wpisy Marty Manowskiej na temat wyroku TK. Prezenterka nie boi się mieć własnego zdania“Rolnik szuka żony”: śmiałe wpisy Marty Manowskiej na temat wyroku TK. Prezenterka nie boi się mieć własnego zdaniaCzytaj dalej

Późniejsze lata

Dużą satysfakcję przyniosła Elżbiecie Starosteckiej rola w niemieckim serialu “Hotel Polanów i jego goście”. Z kolei po zagraniu Wandy w “Przypadku Pekosińskiego” w 1993 roku aktorka zniknęła z ekranów.

- Nigdy nie chciałam być gwiazdą. Wolę wieść spokojne życie z dala od zainteresowania prasy i błysków fleszy - tłumaczyła Starostecka swoje podejście do brylowania na salonach i występach w telewizji.

Okazuje się, że aktorka postawiła na teatr i życie rodzinne. Największe spełnienie znalazła w byciu żoną kompozytora Włodzimierza Korcza oraz matką Kamila i Anny.

- Byliśmy uskrzydleni, jakby kilka metrów nad ziemią. Zdecydowaliśmy, że będziemy razem do końca życia, mając 21 lat - wyznała aktorka w rozmowie z "Vivą".

Para wzięła ślub, mając 23 lata. Mija właśnie 54 lat od czasu, gdy są razem.

elżbieta starostecka

Dzisiaj grzeje:
1. Wielki bank zdecydował się poprzeć strajkujące kobiety. Piękne zachowanie władz i pracowników instytucji
2. Wrocław. Pyszczek psa wybuchł, właściciel nie leczył zwierzaka od lat. Ratownicy nie mieli wyboru, cierpienie było przeolbrzymie
3. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest

Prawdopodobnie najbardziej wzruszające zdjęcie z protestów. Wiemy, kim jest jego bohaterPrawdopodobnie najbardziej wzruszające zdjęcie z protestów. Wiemy, kim jest jego bohaterCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki zaatakowany przez właścicieli. Nie spodziewali się, że zapukają do ich drzwi
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. 8-letni Mikołaj znalazł sposób na zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowy pomysł zachwycił klientów warszawskiej galerii
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. “Rolnik szuka żony”: Mateusz zamieścił wymowny komentarz na profilu Martyny. Miły gest wzbudził uwagę internautów
  6. Złodzieje nic nie ukradną ze sklepu. Właściciel zamontował specjalny monitoring
  7. Miał świętować swój wieczór kawalerski. Nagle na imprezie pojawiła się suczka, miała ważną wiadomość

źródło: interia.pl

Następny artykuł