8-latek w walce z COVID-19
Fot. Jakub Kaminski/East News
Autor Kamila Krótka - 29 Października 2020

8-letni Mikołaj znalazł sposób na zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowy pomysł zachwycił klientów warszawskiej galerii

Fala zachorowań na COVID-19 staje się coraz bardziej niepokojąca, a sposobów na walkę z pandemią wciąż brakuje. Pojawiają się zatem nowe pomysły, które choć w pewnym stopniu mogą zminimalizować narażenie na zakażenie koronawirusem. Ze świetną inicjatywą wyszedł niedawno pewien młody Polak.

W związku z tym, że każdego dnia pojawiają się nowe zachorowania na COVID-19, Złote Tarasy we współpracy z 8-letnim Mikołajem promują akcję “Zachowaj odstęp”.

Poruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczuPoruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczuCzytaj dalej

8-latek przeciw COVID-19

Pomysł polega na rozdawaniu wcześniej wydrukowanych naklejek z hasłem “Zachowaj odstęp”. Inicjatywa wyszła od 8-letniego Mikołaja Sawickiego, który w zeszłym tygodniu przyszedł z rodzicami do warszawskich Złotych Tarasów.

- Mój pomysł polega na tym, że chcę wszystkim przykleić czerwone kółko na plecach z napisem "Zachowaj odstęp". Może to być bardzo przydatne, w szczególności na ruchomych schodach lub przy kasach. Jeżeli ktoś zobaczy czerwone kółko, to już nie będzie zbliżał się do osoby stojącej przed nim - wyjaśnia Mikołaj.

8-latek wyjaśnia, jak wpadł na ten pomysł:

Byłem z tatą w sklepie, staliśmy przy kasie i mój tata narzekał, że ludzie stoją zbyt blisko siebie. Wymyśliłem wtedy, że wszyscy powinni mieć na plecach przyklejone "czerwone światło” – mówi Mikołaj.

Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajkuWarszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajkuCzytaj dalej

Pomysł przekazano dalej

Chłopiec postanowił podzielić się swoim pomysłem z dyrekcją centrum handlowego. Stwierdzono, że pomysł może okazać się skuteczny. Z tego względu od razu zdecydowano wydrukować kilku tysięcy naklejek i rozpocząć akcję wśród osób odwiedzających Złote Tarasy.

- Uznaliśmy, że wydrukowanie i rozdanie naklejek może być prostym rozwiązaniem, które wpłynie na bezpieczeństwo naszych klientów. Mamy nadzieję, że inne centra handlowe też włączą się do akcji "Zachowaj odstęp", która nakłoni klientów do przestrzegania zasad i zachowania ostrożności - mówi Maciej Sanetra, Dyrektor Centrum Handlowego Złote Tarasy, Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield.

Dzisiaj grzeje:
1. Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotę
2. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
3. Przerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historii

Akcja ruszyła w zeszłym tygodniu. Rozdawaniem naklejek zajmują się hostessy, zachowując przy tym wszystkie zasady bezpieczeństwa. Rozdały już 4 tysiące naklejek. Złote Tarasy już zleciły dodruk, bo klientów zachwyconych nowym pomysłem nie brakuje.

covid-19covid-19

Prawdopodobnie najbardziej wzruszające zdjęcie z protestów. Wiemy, kim jest jego bohaterPrawdopodobnie najbardziej wzruszające zdjęcie z protestów. Wiemy, kim jest jego bohaterCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki zaatakowany przez właścicieli. Nie spodziewali się, że zapukają do ich drzwi
  2. Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Pseudowłaściciel pogrzebał psa żywcem. Zwierzę nie dało za wygraną
  7. Czemu pies nie śpi w nocy? Ważne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę

źródło: kobieta.wp.pl

Następny artykuł