Pani Wanda wspiera Strajk Kobiet
Fot. facebook.com/stasia.sonia
Autor Kamila Krótka - 29 Października 2020

Poruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczu

Od piątku trwa Strajk Kobiet, który niewątpliwie przejdzie do historii Polski. Obok protestującej płci żeńskiej, na ulicę wyszli też mężczyźni gotowi walczyć o prawa swoich żon, sióstr czy córek. Polacy bez względu na swój wiek sprzeciwiają się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Ten wywiad od wczoraj daje obywatelom nadzieję i trzeba przyznać, że trafia prosto w serce.

Strajk Kobiet popierają nie tylko najmłodsi obywatele naszego kraju. W protesty angażują się też starsze osoby, a przykładem na to są Wanda Traczyk-Stawska i Hanna Stadnik, które wypowiedziały się na temat decyzji o zaostrzeniu aborcji.

Prawdopodobnie najbardziej wzruszające zdjęcie z protestów. Wiemy, kim jest jego bohaterPrawdopodobnie najbardziej wzruszające zdjęcie z protestów. Wiemy, kim jest jego bohaterCzytaj dalej

Pani Wanda wspiera Strajk Kobiet

Wanda Traczyk-Stawska stała się bohaterką czasów II wojny światowej. Była nie tylko żołnierzem Armii Krajowe, ale i uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim. W tym roku skończyła 93 lata, jednak dobrze pamięta, co działo się w poprzednim stuleciu.

Pani Wanda doskonale rozumie konsekwencje braku zrozumienia, wolności czy chęci narzucania komuś swoich poglądów. Wraz z Hanną Stadnik udzieliłą wywiadu, który zdążył już okrążyć sieć.

Kobiety emocjonalnie powiedziały, co sądzą o dzisiejszej władzy oraz niedawnego wystąpienia na temat obrony kościołów. Nie kryły swojego oburzenia.

- Jesteśmy głęboko oburzone faktem, że Jarosław Kaczyński ośmielił się wystąpić przeciwko tak słusznie demonstrującym młodym Polkom i Polakom, mając przypięty znaczek Polski Walczącej. Nie ma do tego znaku żadnego prawa. Wykorzystywanie tego znaku w takiej sytuacji jest dla nas niedopuszczalne - mówi Wanda Traczyk-Stawska.

Dziś mija 55 lat od teatralnego debiutu Elżbiety Starosteckiej. Szczere wyznanie aktorki na temat poczucia spełnieniaDziś mija 55 lat od teatralnego debiutu Elżbiety Starosteckiej. Szczere wyznanie aktorki na temat poczucia spełnieniaCzytaj dalej

Słowa z głębi serca

Pani Wanda przypomniała, czym jest wolność i jak powinna być rozumiana. Poruszają nie tylko słowa kobiet, ale sama wola walki. To, że mimo sędziwego wieku, znajdują one w sobie siłę do tego, aby wspierać strajkujących i odważnie mówić to, co myślą.

- My kobiety nie ustąpimy, tym razem nie. Jeśli jest pandemia, [..] ten człowiek wywołuje taką sytuację, że kobiety muszą wyjść na ulicę, żeby bronić swojej godności. W Powstaniu walczyliśmy wszyscy - i chłopcy i dziewczęta o swoją ludzką godność, bo wolność jest składnikiem godności. Nie ma godności bez wolności. A jeśli my w tej chwili jesteśmy traktowane jak inkubatory, to mamy prawo walczyć o swoją godność - mówi pani Wanda.

Pani Wanda podkreśla, że mimo pandemii koronawirusa, ludzie zdecydowali się strajkować w imię własnej wolności:

Dzisiaj grzeje:
1. Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotę
2. Ogromny pies berneński co noc zakrada się do pokoiku dziecka. Rodzice pokazali nagranie
3. Przerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historii

- [...]Ile ludzi będzie teraz umierać z powodu tej pandemii. Wyszli ludzi na ulice, nie tylko kobiety. Wyszli bracia, mężowi, bo wiedzą, że my nie mamy innego wyjścia, jak tylko krzyczeć i żądać i mówić, że będziemy walczyć bez broni, ale będziemy walczyć do ostatniej kobiety, żeby nie było nas traktować jak podmioty - podkreśla.

“Rolnik szuka żony”: śmiałe wpisy Marty Manowskiej na temat wyroku TK. Prezenterka nie boi się mieć własnego zdania“Rolnik szuka żony”: śmiałe wpisy Marty Manowskiej na temat wyroku TK. Prezenterka nie boi się mieć własnego zdaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki zaatakowany przez właścicieli. Nie spodziewali się, że zapukają do ich drzwi
  2. Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Policjanci uratowali 84-latka z pożaru. Wrócili też po jego zwierzęta, wszystkie przeżyły
  6. Jamnik bardzo długo nie widział swojego pana. Reakcja psa na powrót mężczyzny doprowadza do łez
  7. Psi staruszek utknął na dobre. Strażnicy miejscy od razu rzucili się na pomoc

źródło: styl.fm

Następny artykuł