Kinga Rusin wspiera polskie kobiety w walce o ich prawa
fot. Instagram - Kinga Rusin
Autor Olga Szmańda - 27 Października 2020

Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotę

Kinga Rusin znana jest ze swojego udziału w walkę z każdym tematem, który krzywdzi bezbronnych. Tym razem gwiazda “Dzień Dobry TVN” postanowiła wspomóc polskie kobiety walczące z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Dziennikarka opublikowała na swoim profilu na Instagramie, w jaki sposób wsparła organizacje charytatywne działające na rzecz praw kobiet. Niebywały gest Kingi Rusin znacznie pomoże w trakcie toczącej się batalii pomiędzy państwem a strajkującymi kobietami.

Kinga Rusin, jak wiele innych polskich gwiazd i celebrytów, jest oburzona wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Dziennikarka już od paru dni publikuje na swoim profilu na Instagramie zdjęcia i wpisy, w których wyraziła swoje wsparcie dla kobiet i wściekłość na obecną sytuację.

Krzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonieKrzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonieCzytaj dalej

Tym razem Kinga Rusin poza internetowym manifestem zdecydowała się wesprzeć organizacje pozarządowe, które działają na rzecz kobiet. Dziennikarka przekazała na rzecz fundacji sporą sumę pieniędzy. Jak widać, Kinga Rusin ponownie chce wesprzeć najbardziej potrzebujących.

Kinga Rusin przekazuje pieniądze na rzecz kobiet

Dziennikarka znana jest w mediach z zabierania głosu w ważnych społecznie kwestiach. Tym razem odniosła się do wyroku TK, który został ogłoszony w miniony czwartek. Kobieta zaangażowana w życie i ochronę praw zwierząt tym razem wypowiedziała się na temat praw kobiet.

Kinga Rusin w wymownych słowach wyraziła swoją dezaprobatę dotyczącą decyzji TK ws. delegalizacji aborcji w przypadku nieuleczalnej lub ciężkiej wady czy choroby płodu. Dziennikarka nie szczędziła słów krytyki, a na dodatek poparła je niebywałym gestem. Przekazała tym samym pokaźną sumę na organizacje pozarządowe.

Kinga Rusin od dawna walczy aktywnie w mediach z każdą sprawą, która w jej odczuciu jest krzywdząca dla społeczeństwa. Tym razem postanowiła opublikować na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, pod którym poinformowała o wpłacie 100 tys. zł na rzecz kobiecych organizacji. Wsparła w ten sposób fundacje, które pomagają kobietom w potrzebie czy też zajmują się obecnymi protestami ws. wyroku TK.

Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zaliczaNowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zaliczaCzytaj dalej

- Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem "TK" kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny - napisała Kinga Rusin na swoim profilu na Instagramie.

Dziennikarka nawołuje do wzajemnego wsparcia

Poza informacją o przekazanej kwocie dziennikarka zachęca także swoich obserwujących to wspierania siebie nawzajem w tym szczególnie dla kobiet ważnym czasie. Informuje także o możliwości przesłania finansowego wsparcia dla organizacji, którym sama przekazała pieniądze.

- To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją. Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! - dalej pisze Kinga Rusin.

Na koniec Kinga Rusin zaprasza swoich obserwatorów także do wzięcia udziału w jednej z największych planowanych manifestacji. 30 października odbyć ma się “najazd na Warszawę”, w którym z pewnością sama dziennikarka weźmie czynny udział.

Przerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historiiPrzerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historiiCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
. Twój kot się nudzi? Niezawodne sposoby na rozerwanie mruczka
3. Akwarium Polaka trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie zgadniecie, co jest w nim niezwykłego

- I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! - dodaje prezenterka.Kinga RusinKinga Rusin

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Kobieta zatrzymała się przy autostradzie. Nie mogła postąpić inaczej, na drodze było zwierzę w potrzebie
  7. Wolontariusze tonęli we łzach na widok pitbulla. Miał zaledwie 2-lata, kiedy spotkała go niewyobrażalna tragedia

Źródło: gala.pl

Następny artykuł