Rekord należący do Polaka związany jest ze stworzeniem przez niego najmniejszego akwarium na świecie
fot. materiały prasowe - Marcin Zając
Autor Olga Szmańda - 26 Października 2020

Akwarium Polaka trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie zgadniecie, co jest w nim niezwykłego

Rekord dotyczący budowania najmniejszego akwarium świata należy do Polaka Marcina Zająca. Mężczyzna jest mistrzem kraju w aquascapingu tj. tworzeniu podwodnych aranżacji. Stworzył teraz rekordowo małe akwarium. W zbiorniku znajdują się rośliny i skalisty krajobraz, który nawiązuje do pasma polskich gór. Zdjęcia tego najmniejszego akwarium świata są niesamowite.

Rekord w budowaniu najmniejszego akwarium świata należy do Polaka Marcina Zająca. Mężczyzna, podejmując się pracy nad stworzeniem niebywale małego zbiornika wodnego, używał specjalnej lupy i narzędzi.

W środku akwarium znajdują się prawdziwe rośliny, które zostały umieszczone za pomocą pęsety i lupy. Dodatkowo w środku znalazły się także pokruszone skały ułożone we wzór. Marcin Zając nie od dziś zajmuje się akwarystyką. Jego pierwszym dziełem było akwarium dla złotej rybki.

Polacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegółyPolacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegółyCzytaj dalej

Rekord, który pobił Polak

Wcześniejszym rekordzistą był Rosjanin, który specjalizował się w tworzeniu miniatur. Anatoly Konenko znany jest ze swoich rekordów Guinnessa. Jedną z jego prac było wykonanie najmniejszej na świecie książki. W 2011 roku stworzył również akwarium, które miało wymiary 30 x 24 x 14 mm. Znalazły się tam kamyki i rośliny. Mimo to jego wybitne osiągnięcie zostało pobite przez Polaka.

Marcin Zając z Dobczyc koło Krakowa postanowił dokonać niemożliwego. Mężczyzna stworzył najmniejsze akwarium na świecie. Zbiornik wodny zbudowany jest z prawdziwego szkła i ma 3 cm długości i 2 cm wysokości. Dokładne wymiary akwarium to 28 x 16 x 20 mm o pojemności mniejszej niż 9 ml. Mężczyzna wykonywał swoją pracę przez kilka miesięcy. Do stworzenia akwarium użył lupy i specjalnych narzędzi.

W środku najmniejszego akwarium świata znajduje się skalisty krajobraz, który nawiązuje do pasma gór polskich. Mikroskopijny rekordowy okaz wykonany jest co ciekawe jedynie z naturalnych materiałów i żywych roślin.

W polskim lesie pojawiła się W polskim lesie pojawiła się "biała zjawa". Zdjęcia wyjątkowego zwierzaka wzbudzają zachwyt wśród internautówCzytaj dalej

- Rośliny to przede wszystkim specjalne gatunki akwariowych mchów, a wspomniane pasmo polskich gór stworzyłem z prawdziwych, pokruszonych skał. Zanim trafiły do środka zbiornika, odpowiednio je ukształtowałem - wspomina autor rekordowo małego akwarium portalowi onet.pl.

- Niestety, nie ma w nim rybek, bo po prostu nie ma tak małych gatunków. Nawet najmniejsze krewetki miałyby w nim ciasno - dodał mężczyzna.

Złota rybka i pierwsze akwarium rekordzisty

Mężczyzna zajął się akwarystyką lata temu. Jest wielkim pasjonatem tworzenia nietypowych instalacji oraz trzykrotnym mistrzem Polski w aquascapingu, czyli tworzeniu podwodnych aranżacji. Ma na swoim koncie również siódme miejsce w konkursie Europejskim. Co ciekawe, tworząc swoje prace, przez bardzo długi czas nie wiedział o rekordzie Guinnessa, który ustanowił Rosjanin. Swoje pierwsze akwarium stworzył dla złotej rybki. Jak widać pasja, która kultywuje od 14 lat, teraz przyniosła mężczyźnie niebywały i historyczny rekord.

Dzisiaj grzeje:
1. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
2. Założyła kamery w domu, aby sprawdzić, co robi border collie. Widok bardzo ją zasmucił
3. Karmiła piersią podczas audiencji. Zdumiewająca reakcja papieża Franciszka, nikt się nie spodziewał

- Lubię rywalizację. Gdy więc natrafiłem na informację o najmniejszym akwarium świata, od razu postanowił stawić czoła wyzwaniu i pobić ten rekord. [...] Pierwsze akwarium stworzyłem dla... złotej rybki. Chciałem, by miała urozmaicone i piękne miejsce do życia. Spodobało mi się i zacząłem tworzyć kolejne - mówi Marcin Zając.

Polsat w wyjątkowy sposób pożegnał Dariusza Gnatowskiego. Nie sposób powstrzymać łez wzruszeniaPolsat w wyjątkowy sposób pożegnał Dariusza Gnatowskiego. Nie sposób powstrzymać łez wzruszeniaCzytaj dalej

Rekord - Marcin ZającRekord - Marcin ZającRekord - Marcin Zając

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotek służył jako przynęta dla psów. Pofarbowano mu futerko na fioletowo, ale to dopiero początek
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. “Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu
  4. Jest w śpiączce od 15 lat. Kamera właśnie zarejestrowała długo wyczekiwany znak życia
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Bezpański pies wszedł do kościoła. Niespodziewana reakcja księdza
  7. Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijca

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Następny artykuł