Niebieski księżyc ponownie widoczny pod koniec października
fot. magia.onet.pl
Autor Olga Szmańda - 24 Października 2020

“Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu

Księżyc widoczny pod koniec października będzie niebywałym zjawiskiem dla wszystkich miłośników przyrody i astronomii. Już niedługo nad naszymi głowami zagości “Pełnia Niebieskiego Księżyca”. Zjawisko jest o tyle rzadkie, że będzie widoczne po raz pierwszy od ponad 70 lat. Każdy powinien więc jak najszybciej zapisać sobie datę “Niebieskiego Księżyca” w kalendarzu.

Księżyc widoczny będzie pod koniec października. Zjawisko “Niebieskiego Księżyca” jest na tyle wyjątkowe, że ostatni raz fani astronomii i miłośnicy natury mogli oglądać je ponad 70 lat temu. jest to więc pierwsza taka możliwość od dłuższego czasu.

Karmiła piersią podczas audiencji. Zdumiewająca reakcja papieża Franciszka, nikt się nie spodziewałKarmiła piersią podczas audiencji. Zdumiewająca reakcja papieża Franciszka, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Do zjawiska “Niebieskiego Księżyca” dochodzi wtedy, gdy w jednym miesiącu zdarza się dwie pełnie. Czas ten uznawany jest od wieków za idealny moment energetyczny. Na ludzi swój wpływ wywiera wtedy Srebrny Glob. Jego wpływ w momencie “Niebieskiego Księżyca” jest znacznie silniejszy niż zwykle. Znacząco odnosi się więc na planetę ziemię i ludzi na niej się znajdujących.

"Niebieski Księżyc" inny niż reszta

Pełnia jesienna po raz pierwszy miała miejsce 1 października 2020 roku o godzinie 23:05. Nazwana była ona “Pełnią Księżyca Myśliwych”. Swoją nazwę zawdzięcza historycznym polowaniom, które organizowano w tamtym czasie. Tym samym zanim doszło do wzejścia słońca, zachodniemu horyzontowi skłaniał się księżyc w pełni, który przypominał swoją barwą czerwień lub pomarańcz. Nazwany został później “Krwawym Księżycem”.

Portal internetowy Świat Radosci"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?Czytaj dalej

Okazuje się, że zwykła niebieska pełnia występuje na niebie co około trzy lata. W tym czasie księżyc co ciekawe nie nabiera niebieskiego koloru. Księżyc w tym momencie nadal będzie miał pomarańczowy lub żółty kolor. Jednak wcześniej niezwykła gwiazda poprzez erupcję wulkanów wyglądała na zabarwioną na niebiesko. tym samym z racji rzadkości występowania zjawiska nazwano je “Niebieskim Księżycem”.

Dwie pełnie “Niebieskiego Księżyca”

Pod koniec października 2020 roku wszyscy zainteresowani zjawiskami naturalnymi i astronomią będą mogli doświadczyć nie jednej, a dwóch pełni. Tegoroczna pełnia będzie wyjątkowa nie tylko dlatego, że obejmować będzie “dwa księżyce”. Jej wyjątkowość polega również na tym, że będzie widoczna z całej planety. Takie zjawisko miało miejsce ostatni raz w czasach II Wojny Światowej. Według astronomów kolejne odbędzie się 31 października 2020. Co ciekawe widoczne będzie widoczne z każdego miejsca na ziemii. A kolejne być może pojawi się dopiero w 2039 roku.

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. PILNE: Śląsk. Owczarek pogryzł 9-letnią dziewczynkę na Śląsku
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

“Niebieski Księżyc” pojawi się 31 października o godzinie 15:49. W zależności od części świata będzie on widoczny o różnych porach zgodnie z panującymi strefami czasowymi. Co ciekawe by zaobserwować zjawisko nie potrzeba szczególnych profesjonalnych sprzętów. Będzie ono widoczne gołym okiem. Jeśli fani astronomii i natury chcą dokładnie obejrzeć to niebywałe zjawisko powinno jednak udać się do miejsca daleko położonego od miejskiego zgiełku i świateł. Najlepiej więc oglądać “Niebieski Księżyc” na otwartej przestrzeni.

Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodościMa 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdego
  4. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  5. Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijca
  6. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala

Źródło: dobrewiadomosci.net

Następny artykuł