Papież Franciszek prowadził audiencję, w trakcie której kobieta karmiła piersią
fot. East News - ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Olga Szmańda - 25 Października 2020

Karmiła piersią podczas audiencji. Zdumiewająca reakcja papieża Franciszka, nikt się nie spodziewał

Papież Franciszek podczas swojej audiencji doświadczył niebywałego wydarzenia. Głowa Kościoła Katolickiego zauważyła w trakcie swojej wypowiedzi kobietę karmiącą piersią. To co papież zrobił później zdumiało wszystkich. Zachowanie papieża Franciszka z pewnością przejdzie do historii. Ojciec Święty ponownie pokazał swoje ogromne wsparcie dla kobiet z całego świata.

Papież Franciszek znany jest ze swoich innowacyjnych i bardzo liberalnych postulatów. Ojciec Święty od początku objęcia Tronu Piotrowego wypowiadał się życzliwie o rodzinach a zwłaszcza kobietach. Jako pierwszy spośród wszystkich papieży postanowił uhonorować płeć żeńską i ustawić kobiety w Watykanie na wysokich pozycjach społecznych. Dzięki jego zaangażowaniu w propagowanie płci pięknej miliony katoliczek na całym świecie czują wsparcie i potrzebną opiekę ze strony papieża.

“Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu“Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzuCzytaj dalej

Temat karmienia piersią w mediach od dawna budzi wiele kontrowersji. Niejednokrotnie intymna czynność pomiędzy matką a jej dzieckiem wzbudza niemałe poruszenie zwłaszcza w miejscach publicznych. Jest to jeden z najbardziej drażliwych tematów odnoszących się do macierzyństwa. Niestety głos w sprawie karmienia piersią nie jest zabierany dość często a na pewno nie przez takie osobistości jak Ojciec Święty.

Gdy tylko w mediach społecznościowych pojawia się informacja o kolejnej celebrytce lub gwieździe, która na oczach innych karmi piersią wywołuje to wielkie poruszenie. Fala negatywnych komentarzy zalewa rozpoznawalne matki. Niestety przeciwników karmienia piersią w miejscach publicznych jest znacznie więcej niż zwolenników. Tym samym krytykują młode mamy, które podejmują się takiego zachowania. Najczęściej ku przerażeniu innych krytyczne komentarze padają z ust innych kobiet.

Papież Franciszek zareagował na matkę karmiącą piersią

Czy jechać na cmentarz 1 listopada? Papież Franciszek zabrał głos w sprawie, Polacy się uciesząCzy jechać na cmentarz 1 listopada? Papież Franciszek zabrał głos w sprawie, Polacy się uciesząCzytaj dalej

Postępowanie dotyczące karmienia piersią powinno więc być sprawą indywidualną. I skoro jest bardzo intymnym momentem pomiędzy matką a dzieckiem, tym samym powinno nie być komentowane przez obcych ludzi. Mimo to wiele kobiet decyduje się na karmienie piersią w miejscach publicznych. I choć danie swojemu dziecku jeść w restauracji jest już nie lada wyzwaniem, pewna szwajcarka postanowiła zrobić to w trakcie niezwykłego wydarzenia.

Szwajcarka Valentina Frey brała udział w audiencji w Watykanie u papieża Franciszka. Kobieta znajdowała się w trakcie ceremonii w auli Pawła VI. Na jej rękach leżała jej mała córeczka Charlotte Kathrina. Niestety podczas wydarzenia maluszek zaczął płakać na rękach swojej mamy. Wtedy też kobieta bez zastanowienia postanowiła przystawić swoją córeczkę do piersi i nakarmić ją. Tym samym nie przestawała oczywiście słuchać audiencji Ojca Świętego. Nie chciała przerywać uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu. Co ciekawe sytuacja nie umknęła uwadze papieża Franciszka.

Mimo, że nie spodziewała się reakcji Ojca Świętego stało się zupełnie inaczej. Papiez Franciszek zauważył kobietę i nazwał to co widzi przykładem “czułości” i “piękna”. Ojciec Święty pochwalił również młodą mamę. Nie od dziś wiadomo, że na Tronie Piotrowym zasiada człowiek, który niezwykle ceni sobie wartość rodziny oraz poświęcenie i siłę kobiet.

To piękny widok, także w kościele, gdy słyszymy płacz dziecka i widzimy czułość jego matki - powiedział w trakcie audiencji papież Franciszek.

Wielkie zaskoczenie ze strony Biedronki. Sklep wprowadza udogodnienia w niedziele niehandloweWielkie zaskoczenie ze strony Biedronki. Sklep wprowadza udogodnienia w niedziele niehandloweCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Co ciekawe Ojciec Święty dodał również, że nie należy uciszać dzieci, które w trakcie mszy mogą hałasować. Reakcja papieża była na tyle wspaniała, że zwróciła uwagę całego świata na problem jakim jest znakowanie kobiet, które karmią piersią w miejscach publicznych. Być może zachowanie głowy Kościoła Katolickiego zmieni postrzeganie innych na tak intymny moment matki z dzieckiem.

Ruszyła infolinia dla seniorów. Wiemy w jaki sposób starsze osoby mogą uzyskać pomocRuszyła infolinia dla seniorów. Wiemy w jaki sposób starsze osoby mogą uzyskać pomocCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotek służył jako przynęta dla psów. Pofarbowano mu futerko na fioletowo, ale to dopiero początek
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdego
  4. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Bezpański pies wszedł do kościoła. Niespodziewana reakcja księdza
  7. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala

Źródło: edziecko.pl

Następny artykuł