Śpiączka mężczyzny okazała się niebywałym zjawiskiem
fot. YouTube - MyKMU NET
Autor Olga Szmańda - 24 Października 2020

Jest w śpiączce od 15 lat. Kamera właśnie zarejestrowała długo wyczekiwany znak życia

Śpiączka księcia saudyjskiego Al-Waleed bin Kahalid Al-Saud od 2005 roku jest na językach wszystkich mediów. Mężczyzna po wypadku samochodowym leży w szpitalu i znajduje się w stanie śpiączki. Niedawno w sieci pojawiło się nagranie księcia, na którym widać niebywały wyczyn jak na osobę w jego stanie. Ten gest jest pierwszym zarejestrowanym i zauważonym od 5 lat. Mężczyzna nigdy wcześniej nie był tak blisko świata zewnętrznego.

Śpiączka farmakologiczna lub taka wywołana wypadkiem czy innym urazem jest nie lada wyzwaniem dla chorego ale przede wszystkim jego rodziny. Niejednokrotnie losowe wypadki powodują śpiączkę u osoby poszkodowanej. Wtedy też cała rodzina tygodniami, miesiącami a wielokrotnie latami czeka na odzyskanie przytomności przez członka swojej rodziny. Ukochana osoba w śpiące zmienia się i potrafi w normalny sposób dorastać czy też starzeć się. Niestety taki widok nie jest przyjemny dla kogokolwiek z bliskich chorego.

Wielkie zaskoczenie ze strony Biedronki. Sklep wprowadza udogodnienia w niedziele niehandloweWielkie zaskoczenie ze strony Biedronki. Sklep wprowadza udogodnienia w niedziele niehandloweCzytaj dalej

Takim przypadkiem jest saudyjski książę Al-Waleed bin Khalid Al-Saud , który w 2005 roku był uczestnikiem wypadku samochodowego. Do zdarzenia doszło podczas jego studiów na uczelni wojskowej w 2005 roku. Doznał wtedy udaru krwotocznego mózgu co doprowadziło jego organizm do stanu śpiączki. Od tamtej pory nie wybudził się, mimo że minęło już 15 lat.

Śpiączka saudyjskiego księcia

Maryla Rodowicz Maryla Rodowicz "Nie mam już gorączki". Wiemy jak czuje się gwiazda po zakażeniu koronawirusemCzytaj dalej

Saudyjski książę od wielu lat podłączony był do respiratora. Aparatura podtrzymywała jego życie. Ojciec mężczyzny, książę Al-Waleeda bin Talala, nigdy nie zrezygnował z walki o swojego syna. Nie porzucił również nadziei na to, że mężczyzna wkrótce się obudzi. Nalegał tym samym by każdego dnia monitorować jego stan. Wtedy też postanowił zamontować kamerę w jego pokoju, która wyłapała by choćby najmniejszy ślad życia w saudyjskim księciu.

Niedawno dzięki latom badań i pielęgnacji księcia udało się zauważyć niebywały ruch, który wykonał mężczyzna leżący w śpiączce. Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia. Widać na nim 47-letniego saudyjskiego księcia, który porusza palcami.

Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeńMiliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeńCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. Dziecko raczkuje w stronę owczarka niemieckiego. Wtedy pies od razu reaguje, rodzice nie wierzą własnym oczom
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Kobieta, która była świadkiem tego przełomowego zdarzenia poprosiła znajdującego się w śpiączce mężczyznę by uniósł rękę jeszcze wyżej. Ku jej zdziwieniu i całej królewskiej rodziny książę wydawał się rozumieć co mówi do niego kobieta i reagować na prośby. Taka informacja dała wiele nadziei rodzinie księcia, gdyż jego ostatni ruch udało zarejestrować się 5 lat temu.

Czy jechać na cmentarz 1 listopada? Papież Franciszek zabrał głos w sprawie, Polacy się uciesząCzy jechać na cmentarz 1 listopada? Papież Franciszek zabrał głos w sprawie, Polacy się uciesząCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdego
  4. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  5. Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijca
  6. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala

Źródło: o2.pl

Następny artykuł