obostrzenia
Fot. Marek Bazak/East News
Autor Kamila Krótka - 23 Października 2020

Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń

Jak zapowiedział Jarosław Gowin, w najbliższych tygodniach nie jest przewidziane wprowadzanie kolejnych obostrzeń. Dodał, że ostatnio zapowiedziane restrykcje są odpowiedzią na gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. W jaki jeszcze sposób skomentował obecną sytuację?

Na tych obostrzeniach ma się na razie skończyć. Są one "adekwatną odpowiedzią na wzrost skali epidemii" - powiedział Jarosław Gowin, wicepremier, szef resortu rozwoju, pracy i technologii.

ZUS przygotował niespodziankę dla Polaków. Ze wsparcia instytucji skorzystają tysiące osóbZUS przygotował niespodziankę dla Polaków. Ze wsparcia instytucji skorzystają tysiące osóbCzytaj dalej

Koniec z wprowadzaniem obostrzeń

- Nie przewidujemy w najbliższych tygodniach dalszych obostrzeń. Przeciwnie, z branżami dotkniętymi szczególnymi rygorami pracujemy teraz intensywne zarówno nad szybkimi rozwiązaniami osłonowymi, jak i nad określeniem warunków odmrożenia tych branż w pierwszym możliwym z punktu widzenia wymogów zdrowotnych momencie - poinformował wicepremier.

Jest to komentarz na konferencję prasową, którą poprowadził premier Mateusz Morawiecki. Poinformował on w piątek o nowych obostrzeniach, obowiązujących już od soboty. Zgodnie z zapowiedzią, cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie.

Jak powiedział premier, sytuacja epidemiczna jest zła i wciąż dochodzi do kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Dlatego niezbędne jest zastosowanie zdecydowanych rozwiązań, które mają zahamować przyrosty zakażeń.

Jej ciążą żył cały świat, nikt nie mógł uwierzyć. Jak niezwykła rodzina radzi sobie 23 lata później?Jej ciążą żył cały świat, nikt nie mógł uwierzyć. Jak niezwykła rodzina radzi sobie 23 lata później?Czytaj dalej

Aktualne obostrzenia w Polsce

Podczas konferencji ogłoszono nowe obostrzenia rządu. Zgodnie z nimi od soboty będzie obowiązywał zakaz stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji. Te będą mogły sprzedawać posiłki wyłącznie na wynos przez okres dwóch tygodni. Zależnie od sytuacji, zakaz może być przedłużony.

Zawieszona będzie też działalność sanatoriów. Możliwe będzie tylko dokończenie trwających już turnusów.

Ograniczenia będą dotyczyć też transportu publicznego. Zajętych będzie mogło zostać tylko 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich.

Jeśli chodzi o handel, będą obowiązywały limity 5 osób na 1 kasę w sklepach do 100 m kw., a w placówkach powyżej 100 m kw. limit będzie wynosił 1 osobę na 15 m kw.

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. Na starość trafił pod ścianę domu. Okropne, co zrobili mu właściciele
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Ciągle też obowiązują godziny dla seniorów, a w całym kraju zostaje zawieszona działalność siłowni, basenów i aquaparków oraz obowiązuje zakaz organizowania imprez okolicznościowych.

Grażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosówGrażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdego
  4. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  5. Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijca
  6. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala

źródło: pb.pl

Następny artykuł