Kobieta była w niezwykłej ciąży
Fot. restwow.com
Autor Kamila Krótka - 23 Października 2020

Jej ciążą żył cały świat, nikt nie mógł uwierzyć. Jak niezwykła rodzina radzi sobie 23 lata później?

Ta kobieta pojawiała się prawdopodobnie we wszystkich mediach w 1997 roku. Nic dziwnego, że jej ciąża przykuwała uwagę całego świata. Teraz, po 23 latach jej historia ciekawi tak samo. Jak potoczyło się życie tej niezwykłej mamy i jej wyjątkowych dzieci?

Kobieta stała się najpopularniejszą mamą Stanów Zjednoczonych. 29-letnia kobieta i jej mąż pragnęli mieć drugie dziecko, aby ich pierwsza córka mogła cieszyć się rodzeństwem. Jak się okazało, miała potem nie tylko jeden powód do radości.

ZUS przygotował niespodziankę dla Polaków. Ze wsparcia instytucji skorzystają tysiące osóbZUS przygotował niespodziankę dla Polaków. Ze wsparcia instytucji skorzystają tysiące osóbCzytaj dalej

Kobieta stała się historią

W 1997 roku Bobby McCaughey z mężem starali się o drugie dziecko. Ich marzenie się spełniło w nieco większym niż przewidywali. Okazało się wtedy, że kobieta urodziła siedmioraczki. Nieprawdopodobne, jak zmieniło się ich życie, gdy dowiedzieli się o wyjątkowej ciąży.

O tym, że nie będzie to jedno dziecko, para dowiedziała się już podczas pierwszej wizyty kontrolnej. Lekarz zauważył wówczas, że kobieta nosi w sobie nie jeden, a siedem zarodków.

Para nie ukrywała zaniepokojenia tą sytuacją. Nie wyobrażała sobie, jak poradzi sobie z ośmiorgiem dzieci. Coraz częściej Bobby zaczęły doskwierać też problemy z samopoczuciem. Jej brzuch był coraz większy, we znaki dawało się też zmęczenie. Zaczęły się też problemy z pieniędzmi, jednak z pomocą przyszli darczyńcy, którzy podarowali im zapas makaronu, pieluch oraz duży samochód.

Grażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosówGrażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosówCzytaj dalej

Kiedy wszystko zaczęło się układać, lekarze poinformowali parę, że prawdopodobnie trzeba będzie dokonać “możliwości selektywnej”. Chodziło im o to, aby kilkoro dzieci urodziło się martwych i dało szansę innym. Kobieta nie zgodziła się na to rozwiązanie.

Wymagający poród i rozwój dzieci

29-letnia kobieta była niezwykle obciążona fizycznie. Skurcze porodowe pojawiły się już w 30. tygodniu ciąży, a gdy pojawiła się w szpitalu, czekało na nią 40 lekarzy. W 7 minut w wyniku cesarskiego cięcia przyszło na świat czterech chłopców i trzy dziewczynki. Po kilku miesiącach spędzonych w inkubatorach w końcu mogły opuścić placówkę.

Już od początku Kenny Junior, Alexis, Natalie, Kelsey, Nathan, Brandon i Joel nie mogli opędzić się od mediów. Wzięli udział w programie Oprah Winfrey, a gratulacje parze złożył sam ówczesny prezydent Bill Clinton. Zrealizowano też program dokumentalny o popularnej rodzinie.

Dziś “dzieci” mają 23 lata i są doskonałym rodzeństwem. Mimo tego że Alexis i Nathan musieli pracować nieco dłużej i intensywnej (ze względu na porażenie mózgowe), to dziś świetnie sobie radzą.

Rodzeństwo w szkole uczęszczało do różnych klas. Tak postanowili rodzice, którzy chcieli umożliwić dzieciom samodzielny rozwój i nawiązywanie przyjaźni. Jak podkreśla Bobby, każde z nich ma inny charakter. Przykładowo Alexis uwielbiała naukę, a Kenny Jr uchodził za klasowego komika.

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. Pochwaliła się zwierzakiem nie z tego świata. Zdjęcia 9-kilogramowego królika giganta przechodzą wszelkie wyobrażenia
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Rodzeństwo skończyło 18 lat 19 listopada 2015 roku. Wówczas wszyscy skończyli szkołę średnią, a czworo z nich poszło na uniwersytet. Brandon zaciągnął się do wojska, z kolei Kenny Jr założył własną firmę. Natalie, Joel, Nathan i Kelsey właśnie kończą studia.

kobietakobieta

Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeńMiliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdego
  4. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  5. 4-latka wysłała list do psa w niebie z pytaniem, czy jest tam szczęśliwy. Mamie odjęło mowę, gdy po 3 dniach przyszła odpowiedź
  6. Właściciel psa został zabrany przez pogotowie. Ratownicy zdębieli, gdy zobaczyli reakcję wiernego pupila, wzruszające nagranie

źródło: parenting.pl

Następny artykuł