Czynsz za 1 zł znacznie ułatwi
fot. East News - ARKADIUSZ ZIOLEK
Autor Olga Szmańda - 27 Października 2020

Czynsz nawet za złotówkę. Miasto znalazło sposób na wsparcie tysięcy Polaków w obliczu pandemii

Czynsz w wysokości do 1 zł - takie informacje zostały przekazane gdańskim przedsiębiorcom. Dzięki nowemu pomysłowi Gdańsk stanie się miejscem przyjaznym dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej i wielu innych. Tym samym miasto wychodzi naprzeciw swoim mieszkańcom, którzy muszą zmierzyć się ze stratami finansowymi wywołanymi pandemią koronawirusa.

- Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i innych, wynajmujący lokale miejskie w Gdańsku, będą mieli w listopadzie obniżony czynsz do 1 zł - podała do ogólnej informacji Aleksandra Strug z komunalnej spółki Gdańskie Nieruchomości.

Przerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historiiPrzerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historiiCzytaj dalej

Takie wsparcie ma na celu pomoc przedsiębiorcom w związku z ogłoszonymi w miniony piątek obostrzeniami powiązanymi z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wówczas, że wszystkie lokale gastronomiczne będą zamknięte. Oferować mają również jedynie usługi wydawania żywności na wynos.

Wsparcie dla gdańskich firm ma pomóc placówkom gastronomicznym przetrwać obecną sytuację gospodarczą. Jak wiadomo już przy poprzednim zamknięciu branża, która obejmuje restauracje, bary, kawiarnie i inne knajpy została najbardziej dotknięta kryzysem.

Czynsz w wysokości do 1 zł - nowa pomoc dla gastronomii

- Pomoc dotyczy wszystkich przedsiębiorców, którzy poniosą straty w wyniku wprowadzonych obostrzeń. W pierwszej kolejności wnioskować mogą przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w branży wymienionej w rozporządzeniu. Mogą oni liczyć na obniżenie czynszu za najem lokalu za listopad 2020 r. do 1 zł. - tłumaczy Aleksandra Strug.

Krzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonieKrzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonieCzytaj dalej

- Pozostali przedsiębiorcy mogą o pomoc wnioskować w grudniu, a wysokość zniżki za czynsz uzależniona jest od tego jak dużą stratę poniosą w swej działalności w listopadzie - dodała Aleksandra Strug.

Na pomoc mogą liczyć również ci przedsiębiorcy, którzy nie zostali objęci ograniczeniami związanymi z rządowymi rozporządzeniami. Wysokość zniżki czynszu uzależniona będzie od tego o ile spadły obroty firmy. Jeśli więc firma wykaże spadek między 30 a 60 proc., przysługiwać jej będzie ulga 50 proc. czynszu najmu za nadchodzący grudzień.

Z kolei dla tych firm, które wykażą spadek większy niż 60 proc. dochodów ubiegać się mogą o jeszcze większą zniżkę. Gdańsk oferuje takim przedsiębiorcom zapłatę za grudniowy czynsz w wysokości do 1 zł.

Dzisiaj grzeje:
1. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
2. Twój kot się nudzi? Niezawodne sposoby na rozerwanie mruczka
3. Akwarium Polaka trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie zgadniecie, co jest w nim niezwykłego

Pomoc dla firm wprowadzona została już na początku pandemii koronawirusa. Dzięki temu gdańskie przedsiębiorstwa mogły skorzystać z ulgi w kwietniu i maju. Kolejnym udogodnieniem była możliwość odroczenia spłaty za marzec i czerwiec.

W polskim lesie pojawiła się W polskim lesie pojawiła się "biała zjawa". Zdjęcia wyjątkowego zwierzaka wzbudzają zachwyt wśród internautówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Kobieta zatrzymała się przy autostradzie. Nie mogła postąpić inaczej, na drodze było zwierzę w potrzebie
  7. Wolontariusze tonęli we łzach na widok pitbulla. Miał zaledwie 2-lata, kiedy spotkała go niewyobrażalna tragedia

Źródło: rmf24.pl

Następny artykuł