Ryba złowiona przez mężczyznę przejdzie do historii wędkarstwa
fot. archiwum prywatne - Tadeusz Bock
Autor Olga Szmańda - 26 Października 2020

Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania

Ryba złowiona przez mieszkańca Nowej Soli z pewnością przejdzie do historii wędkarstwa. Pan Sebastian Bock pokonał tym samym nie jeden rekord i zapisał się w rekordach łowienia na jednym z największych jezior w Polsce. Jak sam powiedział: “To ryba życia. Wyjątkowy okaz. Nie słyszałem, żeby ktoś złowił na Jeziorze Sławskim dłuższego szczupaka”. Wiemy jak udało się wędkarzowi złapać tak dorodną rybę.

Ryba złowiona przez mężczyznę z Nowej Soli to nie lada okaz wędkarski. Pan Sebastian Bock dzięki swojemu wyczynowi zapisał się na kartach wędkarskiej historii. Mężczyzna złowił ogromnego szczupaka.

Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekłoPolicjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekłoCzytaj dalej

Ryba, którą złowił Sebastian Bock to wyjątkowy szczupak

Co ciekawe zaraz po tym jak pan Sebastian Bock wyłowił z jeziora wyjątkową rybę, od razu postanowił zwrócić jej życie na wolności. Zachowanie mężczyzny tym samym pokazało, że wędkarze stosują bardzo humanitarne zachowania względem zwierzyny, którą upolują.

- Po wykonaniu sesji zdjęciowej, ryba w dobrej kondycji wróciła do wody, aby cieszyć też innych wędkarzy, który spinningują na tym jeziorze - wyjaśnia wędkarz.

Stowarzyszenie Lasy i Jeziora ze Sławy ogłosiło w humorystyczny sposób na swoim profilu na Facebooku, że pan Sebastian ewidentnie rzuca wyzwanie innym rybakom. Wszystko dlatego, że mężczyzna dokonał niebywałego połowu w tamtejszym jeziorze.

"Pan Sebastian z Nowej Soli rzuca wyzwanie pozostałym wędkarzom na największym jeziorze w zachodniej Polsce" - napisało Stowarzyszenie Lasy i Jeziora ze Sławy na swoim profilu na Facebooku.

Polsat w wyjątkowy sposób pożegnał Dariusza Gnatowskiego. Nie sposób powstrzymać łzy wzruszeniaPolsat w wyjątkowy sposób pożegnał Dariusza Gnatowskiego. Nie sposób powstrzymać łzy wzruszeniaCzytaj dalej

Wielki szczupak przeszedł najśmielsze oczekiwania wędkarza

Szczupak złowiony przez pana Sebastiana ważył 13 kilogramów i mierzył 115 centymetrów długości. Ryba została złowiona na Jeziorze Sławskim 20 października 2020 roku. O godzinie 13:10 na spinning na głębokości do trzech metrów. Wędkarz do złowienia użył gumowej przynęty Cannibal (12 centymetrów).

- Hol trwał około 15-20 minut. To była długa walka. Ryba nie chciała wejść do podbieraka. Podjąłem ją ręką. To moja pierwsza metrówka i od razu taka. To ryba życia. Wyjątkowy okaz. Nie słyszałem, żeby ktoś złowił tutaj dłuższego - mówi wędkarz, Sebastian Bock.

Mężczyzna w jednym z wywiadów wyjaśnił również, na czym polega metoda spinningu oraz kto zachęcił go do wędkarstwa. Okazuje się, że pasją zaraził go ojciec, który również odnosi sukcesy w łowiectwie.

- Na poważnie zająłem się spinningiem 25 lat temu. [...] Pływamy z ojcem, który jest moim nauczycielem wędkarstwa. Nauczył mnie wszystkiego, co umiem i dalej udziela mi cennych wskazówek odnośnie spinningowania. Bardzo mu dziękuję. Ten szczupak, to też jego wielka zasługa - wyjaśnia wędkarz.

Ojciec mężczyzny sześć lat temu również złowił metrową rybę. Tadeusz Bock odniósł wtedy sukces, wyławiając szczupaka o długości 103 cm i wadze 10 kilogramów. Według wielu wędkarzy łowienie na terenie Jeziora Sławskiego jest bardzo udane. Według nich gospodarze zbiornika wodnego doprowadzili do odżycia tamtejszej fauny i flory. Dzięki temu wędkarze mają wiele możliwości związanych z łowieniem różnorodnych gatunków ryb.

Sebastian BockSebastian Bock

Dzisiaj grzeje:
1. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
2. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć
3. Karmiła piersią podczas audiencji. Zdumiewająca reakcja papieża Franciszka, nikt się nie spodziewał

Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodościMa 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotek służył jako przynęta dla psów. Pofarbowano mu futerko na fioletowo, ale to dopiero początek
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. “Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu
  4. Jest w śpiączce od 15 lat. Kamera właśnie zarejestrowała długo wyczekiwany znak życia
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. Bezpański pies wszedł do kościoła. Niespodziewana reakcja księdza
  7. Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijca

Źródło: nowasol.naszemiasto.pl

Następny artykuł