Wesele, które zostało przerwane by para młoda mogła uczestniczyć w proteście dotyczącym sprzeciwu wyrokowi TK
fot. Twitter - izabela1027 (zrzut ekranu)
Autor Olga Szmańda - 27 Października 2020

Przerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historii

Wesele, które kojarzy się ze szczęściem, zabawą i tańcami do białego rana zostało przerwane. Para z Bolesławca postanowiła wyjść na ulice i dołączyć do protestujących kobiet, które okazują swój sprzeciw w sprawie wyroku TK dotyczącego aborcji nieuleczalnie chorych dzieci. Młode małżeństwo zamiast świętować z gośćmi, postanowiło wesprzeć miliony innych strajkujących kobiet. Niebywała postawa i komentarz panny młodej znacznie podbudowały protestujące.

Wesele, które miało trwać w najlepsze zostało przerwane na poczet uczestnictwa w wyjątkowej akcji, która od czwartku zapełnia wszystkie polskie ulice. Młode małżeństwo z Bolesławca w woj. dolnośląskim dołączyło do manifestujących kobiet.

Czynsz nawet za złotówkę. Miasto znalazło sposób na wsparcie tysięcy Polaków w obliczu pandemiiCzynsz nawet za złotówkę. Miasto znalazło sposób na wsparcie tysięcy Polaków w obliczu pandemiiCzytaj dalej

Para przerwała swoją zabawę by uczestniczyć razem z innymi kobietami i mężczyznami w pochodzie, który neguje wyrok TK dotyczący prawa aborcyjnego. Małżonkowie tym samym opowiedzieli się za wsparciem dla innych oraz wyrazili swoje zdanie na temat obecnie panującej sytuacji w Polsce.

Wesele mniej ważne niż protest

Od minionego czwartku cała Polska żyje wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który tym samym orzekł, że przepis ustawy z 1993 roku jest niezgodny z konstytucją. Przepis dotyczący na dopuszczenie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu dziecka i kobiety został zniesiony i uznany za niezgodny z konstytucją.

Jednym z największych miast, którego mieszkańcy wychodzą, by strajkować, jest Warszawa. Tamtejsze kobiety strajkowały m.in. pod siedzibą TK i w okolicy domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Protestowano także w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie czy Katowicach, ale też w mniejszych ośrodkach miejskich (Dąbrowie Górniczej, Kaliszu, Mogilnie na Kujawach).

Kinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotęKinga Rusin wspiera protestujące kobiety. Prezenterka przekazała na ich rzecz pokaźną kwotęCzytaj dalej

W Bolesławcu również doszło do protestów, w trakcie których kobiety manifestowały swój sprzeciw i głębokie oburzenie zabieraniem im ich podstawowych praw. Do grupy strajkujących nagle dołączyła młoda para, która postanowiła wyjść z własnego wesela, by wesprzeć setki tysięcy innych ludzi.

Na nagraniu umieszczonym na profilu na Twitterze widać protestujących ludzi. Na jednym z nich znalazła się również para młoda, która postanowiła wyjść z własnej weselnej zabawy, by wesprzeć innych. Zapytani, dlaczego postąpili w ten sposób, odpowiedzieli bez chwili namysłu. Ich zdaniem mimo że dzień zaślubin jest najważniejszym w ich życiu, obecnie w Polsce dzieją się rzeczy, które są ważniejsze. Tym samym zdaniem młodej pary należy solidaryzować się ze wszystkimi strajkującymi i wesprzeć ich swoją obecnością.

- Jesteśmy z wami. Absolutnie jestem kobietą i nie wyobrażam sobie donosić ciąży, w której moje dziecko umrze zaraz po porodzie. Ja sobie tego po prostu nie wyobrażam - mówi panna młoda z Bolesławca.

Dzisiaj grzeje:
1. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": łzy, zachwyt i jak zwykle apetyt na więcej. Kto w ostatnim odcinku skradł serca jurorów?
2. Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać
3. Akwarium Polaka trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie zgadniecie, co jest w nim niezwykłego

- Zostałyśmy potraktowane całkowicie przedmiotowo. Jesteśmy traktowane jak inkubatory. Czy przeżyje, czy nie przeżyje, wszystko jedno. My jesteśmy po prostu workiem do przenoszenia ciąży - dodała kobieta.Wesele - Bolesławiec

Krzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonieKrzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Nikt wcześniej nie złowił ryby podobnej wielkości. Kolejny rekord na mapie Polski, wędkarz ma powody do świętowania
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę
  6. 5-tygodniowe kociątko od małego wychowywało się z fretkami. Teraz uważa się za jednego z nich
  7. Kobieta zatrzymała się przy autostradzie. Nie mogła postąpić inaczej, na drodze było zwierzę w potrzebie

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Następny artykuł