Jelenie mogą skorzystać na suszy
Fot. Unsplash / Asa Rodger
Autor Kamila Krótka - 17 Czerwca 2020

Niewielkie opady – wielka radość dla jeleni

Tegoroczny okres suszy zarówno w Polsce, jak i w pozostałych częściach świata, daje się naturze we znaki. Gdy jednak spadło u nas kilka kropel deszczu, zwierzęta miały prawdziwy powód do radości.

Pracownicy Lasów Państwowych udostępnili na Twitterze nagranie przedstawiające jelenie bawiące się w leśnej sadzawce. Podpisali je: „Oto co się dzieje w lesie, gdy spadnie deszcz”. Widać na nim, jak zwierzęta cieszą się z opadów deszczu i podwyższenia poziomu wody, na co czekały z utęsknieniem wiele tygodni.

Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emerytaWyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emerytaCzytaj dalej

Jelenie nie ukrywają szczęścia

Nadleśnictwo Zamrzenica znajduje się na południowym skraju Borów Tucholskich. Zarówno tam, jak i w pozostałych częściach naszego kraju przez długi czas nie spadła ani jedna kropla deszczu. Utrzymywała się też wysoka temperatura. Gdy to się jednak zmieniło, od razu w pobliżu sadzawki pojawiły się jelenie szlachetne. Zwierzęta wyglądają jak pochłonięte zabawą, a nawet tańcem.

Nagranie leśniczych wzbudziło w internautach sympatię. Odezwało się też wiele głosów uświadamiających, że jelenie wcale się nie bawią, a oddają rytualnemu zabiegowi higienicznemu. W ten sposób pozbywają się ze swojego ciała pasożytów.

Tak czy inaczej – widok zadowolonych zwierząt i odżywającej przyrody zawsze jest powodem do uśmiechu. Po suchych i uciążliwych tygodniach każdy z nas mógł nareszcie choć na chwilę odetchnąć z ulgą.

źródło: wp.pl

Następny artykuł