Port Piława
eastnews.pl ; Marek Bazak
Autor Olga Szmańda - 5 Lipca 2020

Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Śmieci, które wyniósł z lasu, ważyły aż 100 ton. Polski emeryt ratuje naszą przyrodę. Niespotykany wyczyn pana Waldemara Woźniaka. 71-latek okazał się ekologiem z prawdziwego zdarzenia.

Śmieci zasypują polskie lasy, które - gdy są czyste - zachwycają zielenią i podbijają nasze serca możliwością organizowania w nich długich spacerów. Teraz, gdy spędzamy dużo czasu na zewnątrz, od kiedy jest to możliwe w dobie pandemii, lasy okazały się szczególnie cenne i miłe naszym sercom. Niestety wciąż są tacy, którzy nielegalnie wywożą tam śmieci.

Wyrzucili noworodka na śmietnik, bo ich rozczarował. Nawet go nie nazwali. Dziecko znalazł i uratował sprzątaczWyrzucili noworodka na śmietnik, bo ich rozczarował. Nawet go nie nazwali. Dziecko znalazł i uratował sprzątaczCzytaj dalej

Śmieci z lasu i rzeki, aż 100 ton

Pan Waldemar Woźniak na przekór innym podjął się nie lada wyzwania. Z początku syzyfowa praca opłaciła się mężczyźnie. Jego zamiłowanie do ekologii sprawiło, że sam zaczął zbierać śmieci w pobliskich lasach. Poza tym, że indywidualnie zajmuje się oczyszczaniem, zbiera również grupy ochotników. Razem ze swoimi przyjaciółmi w jeden weekend oczyszczają cały ustalony region. W ostatnim czasie grupa wsparcia zajęła się oczyszczaniem nurtu rzeki Piława w okolicy Boleścina. Jest to niewielka wieś na południe od Świdnicy. Według Pana Waldemara odkrycia to nie tylko plastikowe butelki czy zwykłe śmieci. On sam znalazł choćby fragmenty lodówki, a nawet fotel.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Fałszywe zdjęcie z Cezarym Żakiem trafiło do sieci

Pomoc dla pana Waldemara

Jak donosi emeryt we wcześniejszych akcjach sprzątających, udało mu się wywieźć aż 300 worków pełnych odpadów. W ubiegłym roku wywiózł aż 70 ton śmieci, z kolei od początku 2020 roku aż 30 ton. To pokazuje jak wiele odpadków odpadków znajduje się w polskich lasach. Pan Waldemar apeluje o pomoc. Niestety, z wypłat emeryta nie jest w stanie zakupić wszystkich potrzebnych materiałów do oczyszczania naszej natury. Jego prośba kierowana jest do firm, które mogłyby zechcieć pomóc finansować jego szlachetne przedsięwzięcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd
  2. Tak wyglądają filmy science fiction bez efektów specjalnych. Komiczne nagranie od twórców Ghostbusters
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Absolutny blamaż Wisły Kraków. Porażka z III-ligowcem podtrzymała kompromitującą passę (WIDEO)

źródło: O2.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł