Młode kapibary przyszły na świat we Wrocławiu
fot. tvn24.pl
Autor Olga Szmańda - 1 Września 2020

Kapibary przyzwyczajają się do ludzi jak psy. Małe gryzonie właśnie się urodziły

Młode kapibary przyszły na świat pod koniec sierpnia we wrocławskim zoo. Gryzonie urodziły dwoje maluszków, które teraz przebywa ze swoimi rodzicami. Zwierzęta pochodzące z Ameryki Środkowej są jednymi z największych gryzoni świata. Ich niesamowity wygląd i przyjazne usposobienie przyciąga ludzi. Według pracowników zoo we Wrocławiu, kapibar przyzwyczajony do człowieka, zachowuje się prawie jak pies. Ich słodki wygląd z pewnością rozczuli każdego.

Młode kapibary narodziły się w zoo we Wrocławiu pod koniec sierpnia 2020 roku. Matka wydała na świat dwoje maluszków, które teraz przebywa wspólnie z rodzicami w zagrodzie. Największe gryzonie na świecie zamieszkują Amerykę Środkową. Ich głównym miejscem przebywania i osadzania się są tereny wodno-lądowe. Małe roślinożerne zwierzątka, potrafią osiągnąć metr długości i wagę do 65 kilogramów. Kapibary są największymi gryzoniami na świecie, a ich najbliższymi krewnymi są świnki morskie. Stado kapibarów potrafi liczyć nawet sto osobników.

Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodościCórka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodościCzytaj dalej

Młode kapibary największymi gryzoniami świata

- Kapibara, jeżeli jest przyzwyczajona do ludzi, zachowuje się bardzo podobnie jak pies - mówi jeden z pracowników zoo stacji TVN 24.

- To największe gryzonie świata, spokrewnione ze świnkami morskimi. Poród odbył się bez komplikacji. Od kilku lat nie było we wrocławskim ogrodzie młodych kapibar, więc niewątpliwie uznać to należy jako sukces hodowlany - twierdzi opiekun z zoo.

- Ogólnie rzecz biorąc, kapibara, jeżeli jest przyzwyczajona do ludzi, zachowuje się bardzo podobnie jak pies. Chodzi za człowiekiem, można trochę pogłaskać, wydaje odgłosy podobne do szczekania. Bardzo fajne są, spokojne. Oczywiście, jeśli jest się przy nim spokojnym. Jeżeli się spłoszy, to uciekają bardzo szybko - mówi Sebastian Dańczak z działu ssaków kopytnych wrocławskiego zoo.

Mimo takich informacji udzielonych przez opiekunów z wrocławskiego zoo, dyrektor ogrodu Radosław Ratajszczak, ostrzega przed niszczeniem przez ludzi ich środowiska naturalnego. Mężczyzna podał informacje, z której wynika, że nowe uprawy zabierają kapibarom naturalne życiowe środowisko. Dyrektor dodał również, że gryzonie stają się popularne jako zwierzęta domowe. Jednak mimo wszystko, kapibary nie nadają się do przebywania w domu.

Dzisiaj grzeje:
1. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
2296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda

- To nie jest dla nich dobre. Jest to zwierzę socjalne, żyjące z reguły w dużych grupach. Trzeba im zapewnić wodę, trzeba zapewnić wybieg. To nie jest zwierzę, które się nadaje do domu - zaznacza Ratajszczak.KapibaryZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek spotkał na swojej drodze dziki. Nie wszystko poszło zgodnie z jego planem
  2. We wrześniu czeka nas niezwykła pełnia Księżyca. Wiemy, kiedy ją obserwować
  3. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające
  4. W szkole się z niej śmiali, bo była grubaską. Po latach jej uroda rzuca na kolana. Niesłychana metamorfoza
  5. Była w rozsypce i bała się o swojego kota. Uratowała mu życie w niezwykły sposób, przez który stał się żółty jak kurczak
  6. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)

Źródło: tvn24.pl

Następny artykuł