Myszojeleń narodził się w zoo we Wrocławiu
fot. Zoo Wrocław
Autor Olga Szmańda - 26 Listopada 2020

We wrocławskim zoo narodził się myszojeleń. Przesłodki lokator już w chwili narodzin stał się gwiazdą

Myszojeleń przyszedł na świat! W zoo we Wrocławiu narodził się mały, puchaty i słodki okaz kanczyla filipińskiego. Bohater piosenki, która od wielu tygodni podbija internet teraz ma swoje młode. Okazuje się, że najmłodszy lokator zoo we Wrocławiu już od chwili narodzin stał się wielką gwiazdą.

"Myszojeleń ma ma ma ma ma małe nóżki, a do tego duży tułów, ma kopytka i twarz jak gryzoń. Myszojeleń!" - tak brzmią słowa piosenki o uwielbianym przez media myszojeleniu.

10 listopada 2020 roku w zoo we Wrocławiu narodził się najmniejszy spośród ssaków kopytnych. Na świat przyszedł myszojeleń, a dokładnie kanczyl filipiński. Mimo że młoda mama urodziła swoje potomstwo prawie twa tygodnie temu, wrocławskie zoo przekazało radosną informację dopiero w czwartek 26 listopada 2020 roku.

Myszolejeń przyszedł na świat

Dzięki zaangażowaniu wrocławskiego zoo całe zdarzenie zostało sfilmowane. Co ciekawe według Joanny Kij z zoo we Wrocławiu nie udało się to nikomu wcześniej na świecie. Tym samym ogród zoologiczny wywołał wielką sensację w świecie miłośników fauny i flory.

- Kanczyle prowadzą bardzo skryty tryb życia i jedyny raz udało się je sfilmować w naturze w 2016 roku. Stąd tak niewiele o nich wiadomo. U nas w zoo również trudno je obserwować. Chowają się przed ludźmi w gąszczu traw lub zakamarkach pagody. Dlatego zainstalowaliśmy kamery, które podglądają zwierzęta w dzień i w nocy. Dzięki temu udało się nagrać nocny poród - mówi prezes wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Następny artykuł