Ciasto w dniu 26 listopada obchodzi swoje święto
fot. pixabay.com
Autor Olga Szmańda - 26 Listopada 2020

Dziś obchodzimy Dzień Ciasta. Jakie lubicie najbardziej?

Ciasto obchodzi 26 listopada swoje święto. Międzynarodowy Dzień Ciasta pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, nazywane jest tam potocznie Cake Day lub National Cake Day. Mimo że oficjalnie nie wiadomo kiedy dokładnie powstała data święta obchodzone jest ono rok w rok z niemałym zainteresowaniem.

Ciasto swoje święto zawdzięcza międzynarodowemu uwielbieniu do wypieków. Tym samym rok w rok 26 listopada obchodzony jest ogólnoświatowy Dzień Ciasta. Niezwykłe święto zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Za granicą zwane jest pod nazwą National Cake Day lub Cake Day.

Domyślacie się, kto jest na zdjęciu? Gwiazda właśnie pochwaliła się pamiątką sprzed latDomyślacie się, kto jest na zdjęciu? Gwiazda właśnie pochwaliła się pamiątką sprzed latCzytaj dalej

Mimo że nie ma dokładnej daty rozpoczęcia obchodzenia Dnia Ciasta, same wypieki mają bogatą historię. Pierwsze dania przypominające współczesne ciasta mają swoje początki już w epoce neolitu tj. 5 tys. lat temu.

Ciasto i jego znaczenie

Późniejsze lata pokazują ewolucję jaką przeżyło wypiekanie ciasta. Okazuje się, że na przestrzeni lat postrzeganie produkowania ciast przechodziło nie małe zmiany. Z początku w ciastach nie znajdował się współcześnie znany cukier czy miód. Kolejnymi etapami w rozwoju cukrownictwa była pierwsza europejska szkoła cukiernictwa powstała w XI wieku w Solerno. Rzeczone miejsce zostało stworzone przez Arabów.

Małżeństwo Szkudlarków z Kalisza ma 9 synów. W rodzinie doszło ostatnio do historycznego wydarzeniaMałżeństwo Szkudlarków z Kalisza ma 9 synów. W rodzinie doszło ostatnio do historycznego wydarzeniaCzytaj dalej

Kolejnymi etapami w rozwoju pieczenia ciast było stworzenie czekolady. To właśnie ona pozyskiwana z ziaren kakao nadała ówczesnym cukiernikom nowego smaku, który mógł być z powodzeniem dodawany do wypieków.

Obecnie na rynku znajdują się tysiące przepisów i pomysłów na stworzenie ciasta. Cukiernictwo jest tym samym jednym z najbardziej popularnych i dochodowych biznesów. Wypiekanie ciast, ciasteczek, pieczywa, rogalików i wielu innych słodkich produktów stało się pomysłem na biznes.

Kolejnym ważnym aspektem związanym z przemysłem cukrowniczym jest fakt, że słodkie wypieki zaczęły dostarczać ludziom niezwykłej radości. Czekolada, cukierki, ciasta czy czekoladki stały się również symbolem podziękowania, miłości czy przeprosin. Obecnie ludzie na całym świecie nie wyobrażają sobie życia bez słodkich wypieków i wszystkiego co zawiera lub przypomina cukier.

Bank ING w wyjątkowy sposób chce umilić zimę swoim klientom. Wiadomość ucieszy tysiące PolakówBank ING w wyjątkowy sposób chce umilić zimę swoim klientom. Wiadomość ucieszy tysiące PolakówCzytaj dalej

Źródło: bimkal.pl

Następny artykuł