Kalisz: małżeństwo Szkudlarków i ich dziewięciu synów
fot. Dzień Dobry TVN
Autor Olga Szmańda - 26 Listopada 2020

Małżeństwo Szkudlarków z Kalisza ma 9 synów. W rodzinie doszło ostatnio do historycznego wydarzenia

Kalisz w województwie wielkopolskim ma wyjątkowych mieszkańców. Okazuje się, że mieszka tam małżeństwo Hanna i Włodzimierz Szkudlarkowie, którzy mają za sobą 33 lata małżeńskiego stażu. Jednak nie tylko to skusiło ekipę stacji TVN do odwiedzenia nietypowej rodziny. Małżeństwo doczekało się aż 9 synów, a niedawno w ich życiu doszło do wyjątkowego wydarzenia.

Kalisz to piękne miasto w województwie wielkopolskim. Niezwykłe miejsce jest historyczną stolicą Wielkopolski, ale to nie wszystko, czym może się pochwalić. Niedawno Kalisz odwiedził dziennikarz programu Dzień Dobry TVN. Robert Stockinger spotkał się tam z rodziną Szkudlarków. Hanna i Włodzimierz obchodzili niedawno niezwykłą uroczystość.

Bank ING w wyjątkowy sposób chce umilić zimę swoim klientom. Wiadomość ucieszy tysiące PolakówBank ING w wyjątkowy sposób chce umilić zimę swoim klientom. Wiadomość ucieszy tysiące PolakówCzytaj dalej

Małżeństwo Szkudlarków ma za sobą już 33 lata stażu małżeńskiego. Co ciekawe, owocem ich związek jest gromadka dzieci. Para ma aż 9 synów. Najstarszy z nich ma 32 lata, a najmłodszy 14.

Potomstwo z Kalisza dzięki temu, że wychowywało się w wielodzietnej rodzinie, postanowiło założyć niezwykłą organizację "Fundację Dziewięciu Braci", która ma na celu promowanie wielodzietności.

- Chcieliśmy pokazać ludziom, jak się żyje w takiej rodzinie. Że normalne to jest kupić 5 bochenków chleba, czy na dwa razy jechać samochodem. Ta fundacja powstała po to, by wspierać inicjatywy dzieci i rodziców z rodzin wielodzietnych lub osoby, które chcą działać dla rodzin wielodzietnych. Propagowanie tego, że wielodzietność jest naprawdę niesamowita i świetna - wyjaśnia inicjator fundacji na antenie Dzień Dobry TVN.

Domyślacie się, kto jest na zdjęciu? Gwiazda właśnie pochwaliła się pamiątką sprzed latDomyślacie się, kto jest na zdjęciu? Gwiazda właśnie pochwaliła się pamiątką sprzed latCzytaj dalej

Kalisz: Szkudlarkowie promują więzi rodzinne

Według informacji podanych przez dziennikarza programu Dzień Dobry TVN, państwo Szkudlarkowie od zawsze planowali dużą rodzinę. Sami pochodzą z takich domów i było to dla nich oczywiste. Pani Hanna ma 5 rodzeństwa, a z kolei pan Włodzimierz 3 starsze siostry.

- Poznaliśmy się dość późno i chcieliśmy mieć nawet bliźnięta, ale plan na początku nie wyszedł, drugi raz też nie wyszedł. I jakoś tak pojedynczo zaczęły dzieci przychodzić na świat - tłumaczył pan Włodzimierz na antenie Dzień Dobry TVN.

Małżeństwo samodzielnie wychowywało 9 synów. Państwo Szkudlarkowie nie mieli do pomocy gosposi czy niani. Nikt nie towarzyszył im w procesie kreowania osobowości i przyszłości synów.

Pani Hanna przyznała na antenie Dzień Dobry TVN, że największym problemem w wychowywaniu dzieci była logistyka. Jednak mimo przeszkód poradziła sobie z tym świetnie. Teraz z 9 dzieci 5 pozostało w domu rodzinnym z rodzicami.

Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodziankaOd 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodziankaCzytaj dalej

Ważne wydarzenie w życiu rodziny

Mimo że niektóre z dzieci państwa Szkudlarków nie mieszkają z rodzicami, rodzina bardzo często spotyka się “w komplecie”. Najczęściej ma to miejsce przy okazji ważnych uroczystości rodzinnych czy świąt.

Ostatnio w rodzinie Szkudlarków doszło do niezwykłego wydarzenia. Co ciekawe, Hanna i Włodzimierz są już nie tylko rodzicami, lecz także i dziadkami. Niedawno w tej typowo męskiej rodzinie doszło do historycznego wydarzenia. Na świecie pojawiła się kobieta.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poroniła 16 razy, lekarze nie wiedzieli, jak jej pomóc. Gdy traciła nadzieję, zdarzyło się niemożliwe
  2. Myślał, że jest sam na sam z psem. Żona przyłapała ich na kanapie i wszystko nagrała
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów

- Po moich dwóch synach pojawiła się córeczka. Zastanawialiśmy się, czy z medycznego punktu widzenia w ogóle jest to możliwe. Okazało się, że jest możliwe. Jest córeczka Anielka. Skończyła 2 miesiące - oświadczył Adam, najstarszy z braci na antenie Dzień Dobry TVN.

ZOBACZ WYJĄTKOWE ZDJĘCIE TEJ RODZINY:

KALISZ - Rodzina Szkudlarków

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Widzisz, że ktoś oferuje psa za darmo na OLX? Uwaga na oszustów, łatwo się naciąć
  2. Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
  3. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
  4. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Paradoks czarnych dziur. Naukowcy od lat głowią się nad odpowiedzią
  7. Rząd właśnie przyjął rozporządzenie dot. Wigilii. Oficjalnie wiadomo, ile osób może zasiąść przy stole

Żródło: dziendobry.tvn.pl

Następny artykuł