Operacja mózgu przebiegła zupełnie inaczej niż zwykle
Fot. unsplash.com/@nci
Autor Kamila Krótka - 26 Czerwca 2020

Miała operację mózgu, ale nie została uśpiona. Niesamowite, co robiła w tym czasie

Operacja mózgu pewnej pacjentki przebiegło w zupełnie zaskakujący sposób. Ze względu na rodzaj operacji, kobieta nie mogła zostać uśpiona. Zamiast tego oddała się zatem całkiem pożytecznemu zajęciu.

Operacja usunięcia guza mózgu odbyła się w szpitalu w Ankonie we Włoszech. Przeszła ją 60-letnia pacjentka, która musiała pozostać świadoma podczas trwającego dwie i pół godziny zabiegu. Nikogo wcześniej nie poproszono o wykonywanie w jej trakcie czynności, którą zajęła się kobieta.

Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaPrzygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaCzytaj dalej

Wyjątkowa operacja mózgu

Usunięcie guza z lewego płata skroniowego wiąże się z konkretnymi wymaganiami lekarzy. Podczas tej operacji, tak jak w przypadku leczenia podobnych schorzeń neurologicznych, konieczne jest zachowanie przez pacjenta świadomości. Chodzi o to, aby aktywne były obszary mózgu odpowiedzialne za widzenie, ruch lub mowę. Dzięki temu lekarze mogą stale monitorować stan pacjenta podczas wykonywania operacji.

Dotychczas lekarze prosili o wykonywanie takich czynności, jak gra na instrumencie, rozwiązywanie łatwych zadań matematycznych czy po prostu rozmowę z personelem. Tym razem pacjentka robiła coś zupełnie zaskakującego.

Kulinarny eksperyment

60-letnia kobieta podczas operacji zajęła się… nadziewaniem oliwek. Przyrządzony przysmak to tradycyjna potrawa regionu Marche we Włoszech. Oliwki nadziewa się mięsem i obtacza panierką z mąki, jajek i bułki tartej. Tak nafaszerowane oliwki smaży się w głębokim tłuszczu.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Jak powiedział neurochirurg Roberto Trignani, operacja poszła bardzo dobrze, a pacjentce udało się przygotować aż 90 oliwek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł