policja oddała krew dla kolegi
Fot. policja.pl
Autor Kamila Krótka - 25 Listopada 2020

Policjanci oddali krew dla kolegi walczącego z COVID-19. W akcji wzięło udział prawie 30 życzliwych osób

Policjanci, mundurowi emeryci oraz pracownicy cywilni z Bielsko-Białej oraz ich rodziny honorowo oddali krew dla swojego kolegi z policji. Mężczyzna zmaga się z COVID-19. W akcji wzięło udział prawie 30 osób, a łącznie pobrano ponad 13 litrów krwi.

Policja z Bielsko Białej pokazała, na co ją stać. Do jednego z pracowników z oddziału w Warszawie trafi wyczekiwane wsparcie.

ZUS przekazał pozytywne wieści. Skorzystało już 7,5 tysiąca osób, a z każdym dniem liczba klientów wzrastaZUS przekazał pozytywne wieści. Skorzystało już 7,5 tysiąca osób, a z każdym dniem liczba klientów wzrastaCzytaj dalej

Policja stanęła na wysokości zadania

Krew oddana przez policjantów trafi do chorego na COVID-19 młodszego inspektora Marka Swędraka z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. We wczorajszej akcji uczestniczyło niemal 30 osób.

Policjant przebywa właśnie w jednym z mazowieckich szpitali, jego stan jest poważny. Dlatego zarówno policjanci, mundurowi emeryci, pracownicy cywilni bielskiego pododdziału, a nawet członkowie ich rodzin zdecydowali się ruszyć z pomocą. Łącznie pobrano 13 litrów krwi.

Przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej istnieje Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Zrzesza ponad 62 członków, którzy honorowo oddając krew, ratują życie innym ludziom.

źródło: policja.pl

Następny artykuł