Rumianki i Bratki sposobem na siniaki
Fot. www.facebook.com/rumiankiibratki
Autor Olga Szmańda - 11 Czerwca 2020

Rumianki i bratki sposobem na siniaki

Strona na facebooku poświęcona kosmetykom teoretycznie sprzedaje produkty, które ratują kobiecą skórę. Ale tak naprawdę nie chodzi tu o kosmetyki.

Założyła ją Krysia, która nie ma jeszcze 18 lat. Pod przykrywką internetowego sklepu z naturalnymi kosmetykami nastolatka chce nieść pomoc kobietom z domów, w których panuje przemoc. Dzięki stronie możemy napisać do niej o dowolnej porze pod pretekstem zakupu kosmetyków i zgłosić niepokojące zachowanie w naszym domu lub podejrzenie znęcania się nad kimś z naszego otoczenia.

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią COVID-19 wiele rodzin zostało zamkniętych ze sobą i zmuszonych do spędzania wspólnie każdego dnia. Według statystyk znacznie wzrosła liczba ofiar i częstotliwość przemocy domowej, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. Izolacja nie pomaga w uporaniu się z tym trudnym problemem. Wiele osób nie potrafi przyznać się do bycia katowanym i poprosić o pomoc nawet w normalnych okolicznościach. A przymusowe zamknięcie z oprawcą jeszcze bardziej zmniejsza szanse na zgłoszenie się po pomoc. Za zamkniętymi drzwiami wielu domów w czasie obecnych obostrzeń rozgrywa się niejedna tragedia.

Kremy na skórę bez siniaków

„Jeśli jesteś w kwarantannie lub izolacji z toksycznym, przemocowym partnerem/partnerką/inną osobą, napisz do fikcyjnej firmy Rumianki i bratki - naturalne kosmetyki SKLEP lub na mail: rumiankiibratki@gmail.com z zapytaniem o Naturalne Kosmetyki do Ciała (których oczywiście nie mam), a ja na bieżąco będę sprawdzać, co u Ciebie”

Tak brzmi jeden z postów dostępnych na facebooku „Rumianki i bratki”. Kupując tam kosmetyki, dajemy znać, że potrzebujemy pomocy. Najpierw otrzymujemy wsparcie mentalne i zapewnienie, że ktoś czuwa. Jeżeli potwierdzimy zamówienie i podamy dane do wysyłki, administratorzy strony poinformują o zdarzeniu policję, która uda się pod wskazany adres.

W obecnych okolicznościach to wyjątkowo wartościowa inicjatywa, dzięki której około 40-procentowy wzrost przemocy domowej może zostać choć trochę zminimalizowany. Pomysł Krysi wspiera obecnie szerokie grono internautów. Pod postami na facebooku można przeczytać pozytywne opinie o szybkiej dostawie kremu, które stanowią formę podziękowania za udzielone wsparcie.

Źródło: polskatimes.pl / facebook.com/rumiankiibratki

Następny artykuł