Tom Hanks pomaga w walce z epidemią
Fot. Wikimedia Commons/Dick Thomas Johnson/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Autor Bartosz Wróblewski - 10 Czerwca 2020

Tom Hanks i Rita Wilson przekazali swoje antyciała, aby pomóc w leczeniu koronawirusa

Popularny aktor i jego żona ogłosili, że oddają krew, aby pomóc naukowcom w opracowaniu skutecznych metod leczenia COVID-19.

Hanks i Wilson zarazili się koronawirusem w marcu, podczas pobytu w Australii. Do zdrowia wracali w kwietniu, a laureat Oscara wykorzystał ten czas, aby dawać nadzieję i zapewniać rozrywkę użytkownikom mediów społecznościowych, którzy go obserwują.

Po odzyskaniu pełni zdrowia Hanks nie tylko potwierdził, że jego krew ma teraz przeciwciała na COVID-19, lecz także dodał, że on i Wilson oddadzą krew na dalsze badania nad koronawirusem.

Zostanie ona wykorzystana w terapii eksperymentalnej. Polega ona na pobraniu osocza krwi od osoby, która ma już zbudowaną odporność na wirusa, bo przeszła zakażenie i wyzdrowiała. Osocze – pełne zdrowych przeciwciał, które wyrosły do ​​walki z wirusem – jest następnie wstrzykiwane chorym pacjentom, aby te przeciwciała mogły atakować wirusa nowego gospodarza.

Skuteczność tej metody jest testowana w USA. Tamtejsze szpitale szukają pacjentów, którzy przeszli COVID-19, i pobierają od nich osocze. Z Narodowym Projektem Plazmy Odradzającej COVID-19 (CCPP19) współpracuje także kilku graczy NBA. Ale zgłosić się jako dawca może każdy, kto był zakażony.

Źródło: Good News Network

Strona główna