Choroba Alzheimera nie przerwała miłości pana Romana i jego żony
fot. Facebook - Roman Plichta
Autor Olga Szmańda - 31 Sierpnia 2020

Żona zachorowała na Alzheimera, a mąż zrobił niebywale wzruszającą rzecz. Łzy same płyną po policzkach

Choroba Alzheimera kojarzona jest głównie z osobami starszymi. Schorzenie towarzyszy jednak coraz większej liczbie młodych ludzi. Niestety, nie dotyczy ona tylko zaburzeń pamięci. Sygnały odpowiadające za początki choroby są niejednoznaczne. Kiedy już choroba dopadnie umysł człowieka, należy postępować z nim w specyficzny sposób. Jednym z takich przykładów jest mężczyzna, który pomagał swojej chorej żonie. Jego zachowanie w stosunku do kobiety jest godne podziwu.

Choroba Alzheimera dla wielu nadal jest zagadką. Każdy zainteresowany objawami powinien zastanowić się, czym jest choroba sama w sobie. Alzheimer jest schorzeniem neurologicznym, którego przyczyn niestety nie wyjaśniono. W organizmie chorego dochodzi do obumierania neuronów mózgowych, wszystko przez nadmierne odkładanie się białka w mózgu. Osoby, u których występują objawy, choroby są najczęściej starsze. Tak było również w tym przypadku.

Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodościCórka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodościCzytaj dalej

Choroba najczęściej pojawia się u osób starszych i to właśnie wtedy jest najprostsza do wykrycia. Objawy u seniorów są znacznie bardziej charakterystyczne i skłaniają ich bliskich do zaprowadzenia pacjenta do lekarza. Niejednokrotnie medycy zauważają także pierwsze objawy u osób w okolicach 40 roku życia. Wczesne stadium choroby charakteryzuje się u większości pacjentów tymi samymi dolegliwościami. Niestety są one bardzo często mylone z chorobami psychicznymi. Alzheimer objawia się głównie chwilowymi, a później coraz dłuższymi i trwalszymi zanikami pamięci. Ludzie z rozwijającym się schorzeniem zapominają o prostych czynnościach, np. odłożonych kluczach, adresie domowym czy wczorajszym posiłku. Początki choroby niosą ze sobą także napady agresji, zamyślenie, izolację i wahania nastroju. Bardzo często bliscy osób dotkniętych chorobą Alzheimera nie wiedzą, co dzieje się z członkami ich rodziny. Znaczna utrata pamięci, a w późniejszym stadium np. umiejętności spożywania posiłków, niesie za sobą też dużą odpowiedzialność za chorego. Dlatego tak ważnym aspektem w życiu pacjentów z Alzheimerem są ich bliscy. Jednym z przykładów wspaniałego poświęcenia i wspierania ukochanej żony jest postawa pana Romana Plichty. Ten wspaniały emeryt nie tylko nie zostawił kobiety, lecz także postanowił pokazać w mediach społecznościowych, jak opiekuje się ukochaną. Jego historia wzrusza do łez.

Choroba Alzheimera nie zniszczyła ich miłości

Pan Roman Plichta jest mężem pani Felicji Heni. Jego ukochana żona choruje na Alzheimera. Mimo to mężczyzna nie przestał dbać o ich związek. Poza zajmowaniem się swoją schorowaną ukochaną, każdego dnia dba o jej dobry nastrój i pobudza jej mózg do działania. Zakochany od lat w żonie postanowił pielęgnować ich miłość i relacje mimo choroby. Jego zadania dotyczące domowej ochrony zdrowia kobiety nie kończą się tylko na medycznych aspektach.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Morawiecki w kinie bez maseczki. Tak, premier złamał zalecenie rządu

Pan Roman każdego dnia siada ze swoją Felicją Henią i przypomina jej ich wspólne życie. Przypomina jej w trakcie wspólnych rozmów kim jest dla niej. Niewyobrażalna miłość pana Romana jest godna podziwu. Mężczyzna musi zmagać się każdego dnia z brakiem rozpoznawania go w oczach swojej żony. Jednak nadal głęboko wierzy, że kobieta go kocha. Pani Felicja Henia nie potrafi go zidentyfikować, przypomnieć sobie ich życia czy wspólnej rodziny. Jednak nadal intuicyjnie całuje męża po rękach i policzkach. To właśnie takie drobne gesty pokazują mężczyźnie, że żona nadal go kocha. Choć nie pamięta kim jest, pan Roman wierzy i widzi jej miłość do niego. Całą wzruszającą historię bohater postanowił umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych. Pan Roman zamieścił na Facebooku filmik, jak rozmawia z miłością swojego życia. Opis, który dodał do wideo, wzrusza do łez. Historia jego i jego żony jest jedną z najpiękniejszych jakie można zobaczyć w mediach. Całość nagrania nosi łapiący za serce tytuł „Rozmowa na dobranoc”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek spotkał na swojej drodze dziki. Nie wszystko poszło zgodnie z jego planem
  2. Bill Gates w zupełnie nowej roli. Świetna przemiana miliardera [wideo]
  3. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające
  4. W szkole się z niej śmiali, bo była grubaską. Po latach jej uroda rzuca na kolana. Niesłychana metamorfoza
  5. Była w rozsypce i bała się o swojego kota. Uratowała mu życie w niezwykły sposób, przez który stał się żółty jak kurczak
  6. Jerzy Brzęczek porównany do Kazimierza Górskiego. Biografia selekcjonera zrównana z ziemią jeszcze przed premierą

Źródło: pacjenci.pl / Facebook - Roman Plichta

Następny artykuł