Niemiecki Circus Roncall, holograficzny wizerunek słonia
fot. YouTube - WORLDLINE TV
Autor Olga Szmańda - 7 Sierpnia 2020

Cyrk zastąpił żywe zwierzęta hologramami. Żadne stworzenie nie cierpi, a widzowie są zachwyceni

Cyrk, który nie wykorzystuje niewinnych stworzeń, to marzenie każdego obrońcy praw zwierząt. Naprzeciw takim osobom wyszedł niemiecki Circus Roncalii, którzy zamiast żywych istot, wykorzystuje podczas swoich spektakli innowacyjną technologię. To śmiałe posunięcie zyskało wielu fanów, nawet wśród przeciwników tego typu rozrywek.

Nagminnie wykorzystywanie zwierząt w cyrkowych spektaklach to zmora wszystkich, którzy walczą o prawa zwierząt. Zwierzęta, które przez lata były wykorzystywane dla rozrywki, teraz będą mogły odetchnąć z ulgą. Szeroko komentowany temat maltretowania i przetrzymywania słoni, lwów, małp i innych milusińskich teraz ucichnie. Niemiecki Circus Roncalli postanowił znaleźć sposób na to, aby zadowolić widza, a jednocześnie uszanować prawa zwierząt. Ekipa tego spektaklu nie przewozi zwierząt po całym świecie, narażając je na niebezpieczeństwo. Zamiast tego, ich pomysł i technologia pozwalają na nowoczesne i etyczne doświadczenia wizualne.

Wybudził się po 12 latach ze śpiączki. To, co powiedział, zdumiało wszystkichWybudził się po 12 latach ze śpiączki. To, co powiedział, zdumiało wszystkichCzytaj dalej

Cyrk, który chroni zwierzęta

Niemiecki Circus Roncalli postanowił zainstalować w swoim namiocie nowoczesne projektory z obiektywami, które pozwalają wyświetlać hologramy w kształcie zwierząt. Przedstawienie odbywa się zgodnie z planem i wszystkimi oczekiwanymi sztuczkami. Jedyną różnicą jest to, że zamiast żywych stworzeń, widz ogląda komputerową symulację. Ta technika nie tylko respektuje prawa zwierząt, ale też uatrakcyjnia i uwspółcześnia cyrk tak, że można go nazwać rozrywką XXI wieku. Uzyskany efekt wygląda naprawdę zjawiskowo.

Założony w 1976 roku Cyrk Roncalli, z początku tak jak inne tego typu przedsięwzięcia, wykorzystywał zwierzęta w swoich spektaklach. Natomiast już w latach 90. niemiecka ekipa stała się jedną z pierwszych, które rezygnowały z tego pomysłu. W 2017 roku podczas spektaklu w Cyrku Roncalli nie było już ani jednego zwierzęcia. Później, w 2019 roku, ekipa cyrkowa postanowiła wrócić do spektakularnych sztuczek, tym razem z udziałem komputerowych zwierząt.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?

- Postanowiliśmy nie wykorzystywać zwierząt dla ich dobra. Większość sztuczek w naszych pokazach i tak jest wykonywana przez artystów i klaunów. Cyrk Roncalli chce skupić się na poetyce i akrobatyce - powiedział w 2017 roku, Markus Strobl, dyrektor medialny cyrku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przetrzymywała na posesji 37 zwierząt. Znaleziono też martwe psy. 68-latka usłyszy zarzuty. Zdjęcia z interwencji porażają
  2. Rosjanie planują podbój planety. O dziwo, nie jest to Mars
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)

źródło: dobrewiadomości.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł