Dom seniora zaprasza studentów
Fot. humanitasdeventer.nl
Autor Kamila Krótka - 15 Lipca 2020

Studenci, którzy pomagają seniorom, mogą mieszkać razem z nimi w domu opieki. Genialny pomysł

Dom opieki w Holandii wpadł na wyjątkowy pomysł. Studenci mogą od teraz mieszkać w nim za darmo w zamian za opiekę nad seniorami. Wzajemna pomoc pozwala wszystkim czerpać korzyści z bycia dobrym dla innych ludzi.

Dom seniora stworzył program “Dobry sąsiad”, który pozwala na międzypokoleniowe przyjaźnie. To doskonały pomysł, który łączy studentów i seniorów, a jednocześnie sprawia, że jedni mogą pomagać drugim nie tylko dla własnej satysfakcji, lecz także by na tym skorzystać.

Został milionerem dzięki pomyłce kasjerki. Niebywałe szczęście emerytaZostał milionerem dzięki pomyłce kasjerki. Niebywałe szczęście emerytaCzytaj dalej

Dom seniora i studentów

Holandia wpadła na nietypowy pomysł. Studenci mogą zamieszkać w domu opieki w zamian za dotrzymywanie im towarzystwa. Młode osoby mają się stać tak zwanymi “dobrymi sąsiadami” seniorów, zapewniając im opiekę. Jak tłumaczy Gea Sijpkes, dyrektorka domu opieki, która zaproponowała to rozwiązanie, starsze osoby dobrze reagują na obecność młodych osób.

Na ten moment dom opieki zamieszkuje 6 studentów i 160 podopiecznych. Nie każdy może jednak dostać się do ośrodka. Studenci sprawdzani są przez szefową obiektu pod względem ich przeszłości i motywacji do wzięcia udziału w programie.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?

Międzypokoleniowa przyjaźń

Według właścicielki obiektu, młodzi ludzie dobrze dogadują się z seniorami. Dzięki wsparciu studentów starsi mają okazję do poznania nowych możliwości i wynalazków.

– Seniorzy opowiadają niesamowite historie, interesują się młodymi ludźmi. Zawsze chcą wiedzieć, czy mają partnerów lub partnerki i czy zostaną na noc – żartowała Sijpkes. – Kiedyś rozmawiali tylko o tym, że są chorzy albo że ktoś umarł. Teraz rozmawiają o imprezie, na którą Jurriën (jeden ze studentów) wybiera się do Amsterdamu.

Dom seniora zaprasza studentówDom seniora zaprasza studentów

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim jest Ewa Zgrabczyńska, dyrektor zoo w Poznaniu? Skazano ją grzywną za nielegalną hodowlę kotów
  2. Watch Dogs 2 za darmo dla wszystkich. Aby otrzymać kopię trzeba zrobić jedną, prostą rzecz
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Niebywały splot tragicznych wydarzeń. Nie żyje znany sportowiec, miał olbrzymiego pecha

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł